Sobiq SSSR terma jamoasi darvozaboni Aleksandr Uvarov Rossiya va Isroil terma jamoalari yaqin kelajakda o‘rtoqlik uchrashuvi o‘tkazishi mumkinligini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Hozirda Uvarov Isroilning Tel-Aviv shahridagi “Makkabi” klubida yoshlar jamoasi darvozabonlari murabbiyi sifatida faoliyat olib bormoqda. Bu haqda euro-football.ru xabar berdi.
Uvarovning so‘zlariga ko‘ra, bunday o‘yin tashkil etilishiga hech qanday jiddiy to‘siq yo‘q. U 2026 yilga kelib Rossiya tomoni tashabbus ko‘rsatgan taqdirda, Rossiya va Isroil terma jamoalari o‘rtasidagi bahsni kuzatishimiz mumkinligini ta’kidladi.
Shuningdek, u ikki mamlakat futbol federatsiyalari o‘rtasidagi munosabatlar ijobiy ekanini qayd etdi. Ma’lumki, Rossiya terma jamoasi xalqaro sanksiyalar sababli hozirda asosan faqat o‘rtoqlik uchrashuvlarini o‘tkazmoqda.
Shu bois mart oyida o‘tishi rejalashtirilgan yig‘in uchun raqiblar hali rasman e’lon qilinmagan. Uvarovning fikricha, Rossiya va Isroil o‘rtasidagi futbol aloqalari bunday o‘yinlarni o‘tkazish uchun qulay sharoit yaratadi.

Может состояться матч между Россией и Израилем
Бывший вратарь сборной СССР Александр Уваров заявил, что в ближайшем будущем может состояться товарищеский матч между сборными России и Израиля. Об этом сообщает Zamin.uz.
В настоящее время Уваров работает тренером вратарей молодежной команды израильского клуба «Маккаби» в Тель-Авиве. Об этом сообщает euro-football.ru.
По словам Уварова, нет никаких серьезных препятствий для организации такого матча. Он подчеркнул, что к 2026 году, если российская сторона проявит инициативу, мы можем увидеть матч между сборными России и Израиля.
Также он отметил, что отношения между футбольными федерациями двух стран положительные. Известно, что сборная России в настоящее время из-за международных санкций проводит в основном только товарищеские матчи.
Поэтому соперники для сбора, запланированного на март, еще официально не объявлены. По мнению Уварова, футбольные связи между Россией и Израилем создают благоприятные условия для проведения таких матчей.