Nepomnyashchiy Safonovning o‘yiniga yuqori baho berdi
Mashhur rossiyalik murabbiy Valeriy Nepomnyashchiy PSJ darvozaboni Matvey Safonovning Fransiya chempionatidagi o‘yinlari haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru sayti xabar berdi. Rossiya terma jamoasi darvozaboni joriy mavsumda yettinchi o‘yinini o‘tkazdi.
Parijliklar bu safar prinsipial raqib «Marsel» jamoasini 5:0 hisobida mag‘lubiyatga uchratdi. Nepomnyashchiy Safonovning o‘yiniga yuqori baho berdi va shunday dedi: «Men har doim aytaman — u o‘ynashi kerak.
Xudo xohlasa, shunday davom etadi. U o‘z mahorati bilan allaqachon barchaga o‘zini isbotlagan».
Ma’lumot uchun, Matvey Safonov 2023 yilda Rossiyaning «Krasnodar» klubidan Fransiyaning Liga 1 musobaqasiga ko‘chib o‘tgan. 26 yoshli darvozabon PSJ tarkibida Chempionlar Ligasi, FIFA Qit’alararo Kubogi, UEFA Superkubogi kabi xalqaro musobaqalar, shuningdek, Fransiya chempionati, Kubogi va Superkubogini qo‘lga kiritgan.

Nepomnyashchiy высоко оценил игру Сафонова
Известный российский тренер Валерий Непомнящий высказал своё мнение о выступлениях вратаря ПСЖ Матвея Сафонова в чемпионате Франции. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает сайт euro-football.ru. Вратарь сборной России провёл в этом сезоне седьмой матч.
Парижане в этот раз разгромили принципиального соперника «Марсель» со счётом 5:0. Непомнящий высоко оценил игру Сафонова и сказал: «Я всегда говорю — он должен играть.
Если Бог даст, так и будет продолжаться. Он уже доказал всем своё мастерство».
Для справки, Матвей Сафонов в 2023 году перешёл из российского клуба «Краснодар» во французскую Лигу 1. 26-летний вратарь в составе ПСЖ выиграл такие международные турниры, как Лига чемпионов, Клубный чемпионат мира ФИФА, Суперкубок УЕФА, а также чемпионат Франции, Кубок и Суперкубок Франции.