Nepomnyashchiy: Safonov o‘z mahoratini isbotlamoqda
Rossiyalik taniqli murabbiy Valeriy Nepomnyashchiy PSJ darvozaboni Matvey Safonovning Fransiyada ko‘rsatgan o‘yinlari haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru xabar berdi. Rossiya terma jamoasi darvozaboni joriy mavsumda yettinchi o‘yinini o‘tkazdi.
So‘nggi uchrashuvda PSJ jamoasi “Marsel”ni yirik hisobda mag‘lub etdi — 5:0. Nepomnyashchiy bu o‘yin haqida shunday dedi: “Men doim aytaman: u o‘ynashi kerak.
Xudo xohlasa, shunday davom etadi. U o‘z mahoratini bir necha bor isbotlagan.” Bu fikrlar “Match TV” tomonidan keltirildi.
Eslatib o‘tamiz, Matvey Safonov 2023 yilda Rossiyaning “Krasnodar” klubidan Fransiyaning Liga 1 musobaqasiga o‘tdi. PSJ tarkibida u Chempionlar ligasi, FIFA Qit’alararo kubogi, UEFA Superkubogi hamda Fransiyadagi barcha asosiy sovrinlarni, jumladan, Liga 1, Fransiya kubogi va Superkubokni qo‘lga kiritdi.
Safonov o‘zining barqaror va ishonchli o‘yini bilan nafaqat jamoasining, balki futbol ixlosmandlarining e’tiborini qozonishda davom etmoqda.

Непомнящий: Сафонов доказывает своё мастерство
Известный российский тренер Валерий Непомнящий высказался о выступлениях вратаря ПСЖ Матвея Сафонова во Франции. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает euro-football.ru. Вратарь сборной России провёл в этом сезоне седьмой матч.
В последней игре команда ПСЖ разгромила «Марсель» со счётом 5:0. Непомнящий так прокомментировал эту игру: «Я всегда говорю: он должен играть.
Если Бог даст, так и будет продолжаться. Он не раз доказывал своё мастерство.» Эти слова приводит «Матч ТВ».
Напомним, что Матвей Сафонов в 2023 году перешёл из российского клуба «Краснодар» во французскую Лигу 1. В составе ПСЖ он завоевал Лигу чемпионов, Клубный чемпионат мира ФИФА, Суперкубок УЕФА, а также все основные трофеи во Франции, включая Лигу 1, Кубок Франции и Суперкубок.
Сафонов продолжает привлекать внимание не только своей команды, но и футбольных болельщиков благодаря стабильной и надёжной игре.