Sobiq SSSR terma jamoasining darvozaboni Aleksandr Uvarov Rossiya va Isroil milliy jamoalari yaqin yillarda o‘rtoqlik uchrashuvida to‘qnash kelishi mumkinligini aytdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Hozirda u Tel-Avivning "Makkabi" futbol klubida yoshlar jamoasi darvozabonlari bilan ishlamoqda. Bu haqda euro-football.ru sayti xabar berdi.
Uvarovning so‘zlariga ko‘ra, bunday o‘yinlarni tashkil qilishga jiddiy to‘siqlar yo‘q. Agar Rossiya tomoni tashabbus ko‘rsatsa, 2026 yilda ushbu uchrashuvni o‘tkazish imkoni mavjud.
U shuningdek, Rossiya va Isroil futbol federatsiyalari o‘rtasidagi munosabatlarning ijobiy ekanini ham ta’kidladi. Ma’lumki, xalqaro sanksiyalar sababli Rossiya terma jamoasi hozircha faqat o‘rtoqlik o‘yinlarini o‘tkazmoqda.
Shu bilan birga, mart oyida rejalashtirilgan yig‘in doirasida qaysi jamoalar bilan o‘yin o‘tkazilishi hozircha ma’lum emas.

Возможен матч между Россией и Израилем
Бывший вратарь сборной СССР Александр Уваров заявил, что национальные команды России и Израиля могут встретиться в товарищеском матче в ближайшие годы. Об этом сообщает Zamin.uz.
В настоящее время он работает с вратарями молодежной команды футбольного клуба "Маккаби" из Тель-Авива. Об этом сообщает сайт euro-football.ru.
По словам Уварова, серьезных препятствий для организации таких матчей нет. Если российская сторона проявит инициативу, то провести эту встречу возможно в 2026 году.
Он также отметил положительные отношения между футбольными федерациями России и Израиля. Известно, что из-за международных санкций сборная России пока проводит только товарищеские матчи.
При этом пока неизвестно, с какими командами будут сыграны матчи в рамках сбора, запланированного на март.