U bu chempionatni sog‘ingani va yana qaytib, bir kun kelib, APLda chempionlikka erishishni orzu qilishini ochiq aytdi. Biroq, hozircha qachon va qaysi jamoa bilan bunga erishishi haqida aniq ma’lumot bera olmaydi.
Bu haqda euro-football.ru xabar bergan. Pochettino o‘z so‘zlarida quyidagilarni ta’kidlagan: "Men yana urinib ko‘raman.
APLni yutish — mening asosiy orzularimdan biri. Qaysi klub bilan va qachon buni amalga oshirishimni bilmasam-da, bunga tayyorman.
Hozir murabbiylik faoliyatimda eng yaxshi davrni boshdan kechirmoqdaman". Eslatib o‘tamiz, ayni damda uning sobiq jamoasi "Tottenhem" Angliya chempionati turnir jadvalida 15-o‘rinda joylashgan.
Pochettinoning murabbiylik faoliyati davomida bu jamoa bir necha bor yuqori natijalarga erishgan edi. U hozirgi vaqtda o‘z faoliyatini davom ettirish uchun yangi imkoniyatlarni izlamoqda.

Бывший главный тренер "Тоттенхэма" Маурисио Почеттино заявил о своем намерении вернуться в Английскую Премьер-лигу. Об этом сообщает Zamin.uz.
Он откровенно признался, что скучает по этому чемпионату и мечтает однажды вернуться и выиграть титул в АПЛ. Однако пока не может точно сказать, когда и с какой командой это произойдет.
Об этом сообщает euro-football.ru. В своих словах Почеттино подчеркнул: "Я попробую снова.
Победа в АПЛ — одна из моих главных мечт. Хотя я не знаю, с каким клубом и когда это случится, я готов к этому.
Сейчас я переживаю лучший период в своей тренерской карьере". Напомним, что в настоящее время его бывшая команда "Тоттенхэм" занимает 15-е место в турнирной таблице чемпионата Англии.
Во время тренерской карьеры Почеттино эта команда несколько раз добивалась высоких результатов. Сейчас он ищет новые возможности для продолжения своей деятельности.