Krishtianu Ronaldu Saudiya Arabistoni Pro-ligasidagi so‘nggi ikki o‘yinda maydonga tushmagan edi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu holatning sababi sifatida hujumchining klub rahbariyati qabul qilgan ayrim qarorlardan norozi ekani ko‘rsatilgan. Shu sababli u vaqtincha jamoa o‘yinlarida ishtirok etmaslik qarorini qabul qilgani haqida ma’lumot berilgan.
Bu haqda euro-football.ru xabar tarqatdi. The Touchline nashrining A Bola manbasiga tayanib bergan xabariga ko‘ra, besh karra «Oltin to‘p» sohibi Ronaldu jamoaga qaytishga tayyorlanmoqda.
Ma’lum qilinishicha, 41 yoshli hujumchi joriy haftaning shanba kuni Pro-liga doirasidagi «Al-Fateh»ga qarshi o‘yinda maydonga tushishi kutilmoqda. Ayni paytda Al-Nasr jamoasi Saudiya Arabistoni chempionati jadvalida ikkinchi o‘rinni egallab turibdi.
Jamoa peshqadam «Al-Hilol»dan bor-yo‘g‘i bir ochko ortda qolmoqda, bu esa chempionlik uchun kurash hali qizg‘in davom etayotganidan dalolat beradi. Eslatib o‘tamiz, Krishtianu Ronaldu o‘zining futbolchilik faoliyati davomida jami 961 ta gol urishga muvaffaq bo‘lgan.

Роналду возвращается в команду: в субботу выйдет на поле
Криштиану Роналду не выходил на поле в последних двух матчах Саудовской Аравии Про-лиги. Об этом сообщает Zamin.uz.
Причиной этого называется недовольство нападающего некоторыми решениями руководства клуба. По этой причине он принял решение временно не участвовать в матчах команды.
Об этом сообщил euro-football.ru. Согласно информации издания The Touchline, ссылающегося на источник A Bola, пятикратный обладатель «Золотого мяча» Роналду готовится вернуться в команду.
Сообщается, что 41-летний нападающий ожидается на поле в субботнем матче Про-лиги против «Аль-Фатех». В настоящее время команда «Аль-Наср» занимает второе место в таблице чемпионата Саудовской Аравии.
Команда отстает от лидера «Аль-Хилал» всего на одно очко, что свидетельствует о том, что борьба за чемпионство продолжается в полном разгаре. Напомним, что Криштиану Роналду за свою футбольную карьеру сумел забить в общей сложности 961 гол.