Demetrio Albertini: Sakki futbolga ishqiboz murabbiy edi
Milan klubining sobiq yarim himoyachisi Demetrio Albertini 1988–2002 yillar davomida ushbu jamoa safida faoliyat yuritgan. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
U o‘z davrining eng taniqli murabbiylari bilan birga ishlashga muvaffaq bo‘lgan. Xususan, Albertini Arrigo Sakki, Fabio Kapello va Karlo Anchelotti kabi mashhur mutaxassislar rahbarligida o‘ynagan.
Bu haqda *euro-football.ru* xabar bergan. Demetrio Albertini ayniqsa, 1991 yilda Milan klubini tark etib, Italiya terma jamoasini boshqarishga yo‘l olgan Arrigo Sakki haqida iliq fikrlar bildirgan.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Sakki o‘z ishiga nihoyatda berilgan, o‘zgacha yondashuvga ega murabbiy bo‘lgan. Albertini Sakkining futbolga bo‘lgan ishtiyoqini "haqiqiy ishqibozlik" deb atagan.
U murabbiyning taktika, o‘yin sxemalari va maydondagi harakatlar haqida batafsil va jo‘shqin tarzda suhbatlashishini alohida eslab o‘tgan. Hozirda Milan jamoasi Italiya chempionati turnir jadvalida ikkinchi o‘rinni egallab turibdi.

Деметрио Альбертини: Сакки был страстным футбольным тренером
Бывший полузащитник клуба Милан Деметрио Альбертини выступал за эту команду с 1988 по 2002 год. Об этом сообщает Zamin.uz.
Он имел возможность работать с одними из самых известных тренеров своего времени. В частности, Альбертини играл под руководством таких известных специалистов, как Арриго Сакки, Фабио Капелло и Карло Анчелотти.
Об этом сообщает *euro-football.ru*. Деметрио Альбертини особенно тепло отзывался о Арриго Сакки, который в 1991 году покинул клуб Милан и возглавил сборную Италии.
По его словам, Сакки был чрезвычайно предан своей работе, тренером с уникальным подходом. Альбертини назвал страсть Сакки к футболу «настоящей любовью».
Он особо отметил, что тренер подробно и с энтузиазмом обсуждал тактику, игровые схемы и действия на поле. В настоящее время команда Милан занимает второе место в турнирной таблице чемпионата Италии.