Argentina futbol klubi "Boka Xuniors" sport direktori lavozimiga Marselo Delgado tayinlangani haqida ma’lum qildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
U endilikda klub prezidenti Xuan Rikelme bilan yaqindan hamkorlikda faoliyat yuritadi. Bu haqda euro-football.ru xabar bermoqda.
Jamoa tarkibini tez orada kuchaytirish zarurati mavjud. Shu sababli, Delgado va Rikelme transferlar hamda kadrlar masalasida faol ish olib borishi kutilmoqda.
Bu qaror "Boka Xuniors"ning kelajakdagi muvaffaqiyatlari uchun muhim qadam sifatida baholanmoqda. Marselo Delgado futbolchilik faoliyati davomida ham yuksak natijalarni qayd etgan.
U 1995–2002 yillar davomida Argentina terma jamoasi safida 18 o‘yinda maydonga tushgan va 1998 yilgi jahon chempionatida ham ishtirok etgan. Bundan tashqari, 2003 yilda u Braziliyaning "Santos" klubi hujumchisi Rikardo Oliveyra bilan birgalikda Libertadores kubogining eng yaxshi to‘purarlaridan biri sifatida e’tirof etilgan.

Аргентинский футбольный клуб «Бока Хуниорс» объявил о назначении Марсело Дельгадо на должность спортивного директора. Об этом сообщает Zamin.uz.
Теперь он будет тесно сотрудничать с президентом клуба Хуаном Рикельме. Об этом сообщает euro-football.ru.
Существует необходимость в скором усилении состава команды. Поэтому ожидается, что Дельгадо и Рикельме будут активно работать над трансферами и кадровыми вопросами.
Это решение рассматривается как важный шаг для будущих успехов «Бока Хуниорс». Марсело Дельгадо также добился высоких результатов в своей футбольной карьере.
В период с 1995 по 2002 год он провёл 18 матчей за сборную Аргентины и участвовал в чемпионате мира 1998 года. Кроме того, в 2003 году он вместе с нападающим бразильского клуба «Сантос» Рикардо Оливейрой был признан одним из лучших бомбардиров Кубка Либертадорес.