Edin Jeko «Shalke» uchun yana gollar urdi
Bosniyalik hujumchi Edin Jeko o‘zining futboldagi mahoratini yana bir bor namoyish etdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Yoshi ulg‘ayganiga qaramay, gol urish qobiliyatini yo‘qotmaganini isbotlagan futbolchi yangi jamoasi «Shalke» safida muvaffaqiyatli o‘yin ko‘rsatmoqda. Jeko «Shalke»dagi debyut uchrashuvida hisobni ochgan edi, endi esa Drezdenning «Dinamo» jamoasi darvozasiga ikki bor gol urib, o‘z jamoasiga muhim hissa qo‘shdi.
Euro-football.ru xabariga ko‘ra, ushbu gollarga qaramay, Jekoning sa’y-harakatlari jamoasiga uch ochko olib kelmadi. Uchrashuvning so‘nggi 12 daqiqasida mezbon jamoa vaziyatni o‘zgartirib, hisobni tenglashtirishga muvaffaq bo‘ldi.
Shu bois, «Shalke» Germaniya ikkinchi ligasidagi peshqadamlikni «Darmshtadt» jamoasiga boy berdi. Mavsum davomida «Shalke» o‘z mavqeini tiklashga harakat qiladi.
Keyingi turda ular «Holshteyn» jamoasiga qarshi maydonga tushadi. Bu o‘yin jamoa uchun muhim sinov bo‘lishi kutilmoqda.

Эдин Джеко снова забил за «Шальке»
Боснийский нападающий Эдин Джеко вновь продемонстрировал своё мастерство в футболе. Об этом сообщает Zamin.uz.
Несмотря на возраст, футболист доказал, что не утратил способность забивать голы и показывает успешную игру в новой команде «Шальке». Джеко открыл счёт в своём дебютном матче за «Шальке», а теперь дважды поразил ворота «Динамо» из Дрездена, внесший важный вклад в успех своей команды.
По информации Euro-football.ru, несмотря на эти голы, усилия Джеко не принесли команде три очка. За последние 12 минут встречи хозяева сумели изменить ход игры и сравнять счёт.
Таким образом, «Шальке» уступил лидерство в немецкой второй лиге команде «Дармштадт». В течение сезона «Шальке» будет стараться восстановить свои позиции.
В следующем туре они выйдут на поле против команды «Хольштайн». Ожидается, что эта игра станет важным испытанием для команды.