Krishtianu Ronaldu bilan bog‘liq oxirgi yangiliklarga ko‘ra, portugaliyalik futbolchi o‘z noroziligini to‘xtatgan va yaqinlashib kelayotgan Saudiya Arabistoni chempionati doirasidagi "Al-Fateh" jamoasiga qarshi o‘yinda maydonga tushishi kutilmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda *euro-football.ru* xabar berdi. Ma’lum bo‘lishicha, "Al-Nasr" klubi Ronaldu tomonidan bildirilgan ikki talabni bajarib, muammoni hal qilgan.
Birinchidan, klub o‘z xodimlari oldidagi barcha moliyaviy qarzdorliklarni bartaraf etgan. Ikkinchidan, Ronalduga yaqin bo‘lgan sport bo‘limi xodimlari – Joze Semedu va Simao Kontinyo vakolatlari tiklangan.
Ular ilgari qishki transfer jarayonlarida yetarli darajada faoliyat yurita olmagandi. Hozirda "Al-Nasr" jamoasi Saudiya Pro-liga musobaqasida ikkinchi o‘rinni egallab turibdi.
Jamoa peshqadam "Al-Hilol"dan bor-yo‘g‘i bir ochko ortda qolmoqda. Bu esa chempionatdagi kurash yanada qizg‘in bo‘lishidan dalolat beradi.

Согласно последним новостям, связанным с Криштиану Роналду, португальский футболист прекратил своё недовольство и ожидается, что выйдет на поле в предстоящем матче чемпионата Саудовской Аравии против команды «Аль-Фатех». Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает *euro-football.ru*. Известно, что клуб «Аль-Наср» выполнил два требования Роналду и решил проблему.
Во-первых, клуб погасил все финансовые задолженности перед своими сотрудниками. Во-вторых, были восстановлены полномочия сотрудников спортивного отдела, близких к Роналду – Жозе Семеду и Симау Континью.
Ранее они не могли достаточно эффективно работать в зимний трансферный период. В настоящее время команда «Аль-Наср» занимает второе место в Саудовской Про-лиге.
Команда отстаёт от лидера «Аль-Хилол» всего на одно очко. Это свидетельствует о том, что борьба в чемпионате станет ещё более напряжённой.