U klub prezidenti Xuan Rikelme bilan birgalikda faoliyat olib boradi. Bu haqda euro-football.ru xabar berdi.
Klubning hozirgi holatida jamoa tarkibini tez orada kuchaytirish zaruriyati ta’kidlanmoqda. Shu sababli, Delgado va Rikelme transferlar hamda kadrlar masalalarida birgalikda ishlashlari rejalashtirilgan.
Mazkur o‘zgarishlar klubning kelajakdagi muvaffaqiyatlari uchun muhim ahamiyat kasb etadi. Marselo Delgado futbolchilik faoliyati davomida katta tajribaga ega bo‘lgan.
U Argentina terma jamoasi safida 1995–2002 yillarda 18 ta uchrashuvda maydonga tushgan va 1998 yilgi Jahon chempionatida ishtirok etgan. Shuningdek, u 2003 yilda Libertadores kubogining eng yaxshi to‘purarlaridan biri bo‘lgan.
Delgado bu unvonga braziliyalik futbolchi Rikardo Oliveyra bilan birgalikda sazovor bo‘lgan. Mazkur tayinlov "Boka Juniors" klubining yangi maqsad va yutuqlar sari yo‘naltirilgan harakatlarining bir qismi sifatida qaralmoqda.

Официально объявлено о назначении Марсело Дельгадо на должность спортивного директора одного из известных футбольных клубов Аргентины «Бока Хуниорс». Об этом сообщает Zamin.uz.
Он будет работать вместе с президентом клуба Хуаном Рикельме. Об этом сообщает euro-football.ru.
В текущем положении клуба подчеркивается необходимость скорого усиления состава команды. По этой причине планируется, что Дельгадо и Рикельме будут совместно работать по вопросам трансферов и кадров.
Эти изменения имеют важное значение для будущих успехов клуба. Марсело Дельгадо обладает большим опытом в футбольной карьере.
Он выступал за сборную Аргентины с 1995 по 2002 год, сыграв 18 матчей, и принимал участие в чемпионате мира 1998 года. Также он был одним из лучших бомбардиров Кубка Либертадорес в 2003 году.
Дельгадо получил этот титул вместе с бразильским футболистом Рикардо Оливейрой. Это назначение рассматривается как часть направленных на новые цели и достижения действий клуба «Бока Хуниорс».