"Antalyaspor" klubi himoyachisi Georgiy Jikiya Turkiyadagi faoliyati haqida savollarga javob berdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
32 yoshli futbolchining bu boradagi fikrlari "FNL s Ilyovym" telegram-kanalida chop etilgan videoda keltirildi. Bu haqda euro-football.ru xabar berdi.
Jikiyadan klubdagi ishlari qanday ketayotgani haqida so‘raganlarida, u hammasi yaxshi ekanini ta’kidladi. Futbolchi Turkiyadagi sharoit va muhitdan mamnunligini, bu esa uning faoliyatiga ijobiy ta’sir qilayotganini tabassum bilan aytib o‘tdi.
Georgiy Jikiya o‘tgan yozda "Antalyaspor" jamoasiga qo‘shilgan. U shu vaqtgacha 13 ta o‘yinda maydonga tushib, 2 ta gol urishga muvaffaq bo‘lgan.
Hozirda "Antalyaspor" Turkiya Superligasi turnir jadvalida 14-o‘rinda joylashgan. Jamoa navbatdagi o‘yinini 13-fevral kuni o‘z maydonida "Samsunspor"ga qarshi o‘tkazishi rejalashtirilgan.

Георгий Джикия: Я доволен своей деятельностью в «Антальяспоре»
Защитник клуба «Антальяспор» Георгий Джикия ответил на вопросы о своей деятельности в Турции. Об этом сообщает Zamin.uz.
Мнения 32-летнего футболиста по этому поводу были опубликованы в видео на телеграм-канале «FNL с Ильёвым». Об этом сообщает euro-football.ru.
Когда у Джикии спросили, как идут дела в клубе, он подчеркнул, что всё хорошо. Футболист с улыбкой отметил, что доволен условиями и атмосферой в Турции, что положительно влияет на его деятельность.
Георгий Джикия присоединился к команде «Антальяспор» прошлым летом. С тех пор он сыграл в 13 матчах и сумел забить 2 гола.
В настоящее время «Антальяспор» занимает 14-е место в турнирной таблице Суперлиги Турции. Следующий матч команда планирует провести 13 февраля на своём поле против «Самсунспора».