Bu haqda euro-football.ru xabar bermoqda. Gurtskayaning fikricha, Golovin XXI asrning eng yaxshi rossiyalik futbolchilari ro‘yxatiga kiritilishga loyiq emas.
U YouTube’dagi "Eto futbol, brat!" kanalida Golovinning Yevropadagi faoliyati unchalik yorqin emasligini ta’kidladi. Agentning so‘zlariga ko‘ra, futbolchi CSKA Moskva klubida ham faqat bitta sovringa ega chiqqan.
Shu bilan birga, eslatib o‘tamiz, Golovin XXI asrning eng yaxshi rossiyalik futbolchilari reytingida 10-o‘rinni egallagan. Aleksandr 2018 yildan beri Fransiyaning "Monako" klubi tarkibida to‘p surmoqda.
Joriy mavsumda u 22 uchrashuvda maydonga tushib, 2 ta gol urdi va 2 ta golli uzatma amalga oshirdi. Mazkur ma’lumotlar futbolchi faoliyati bo‘yicha turli fikr-mulohazalar mavjudligini ko‘rsatadi.

Известный футбольный агент Тимур Гурцкая оценил карьеру полузащитника российского клуба "Монако" и национальной сборной Александра Головина. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает euro-football.ru. По мнению Гурцкая, Головин не заслуживает быть включённым в список лучших российских футболистов XXI века.
Он отметил на YouTube-канале "Это футбол, брат!", что карьера Головина в Европе не слишком яркая. По словам агента, футболист также выиграл всего один трофей в клубе ЦСКА Москва.
Вместе с тем напомним, что Головин занимает 10-е место в рейтинге лучших российских футболистов XXI века. Александр с 2018 года выступает за французский клуб "Монако".
В текущем сезоне он провёл 22 матча, забил 2 гола и сделал 2 результативные передачи. Эти данные показывают, что по поводу карьеры футболиста существуют разные мнения и оценки.