Krishtianu Ronaldu boykotni yakunlamoqda va tez orada maydonga qaytadi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ma’lumotlarga ko‘ra, portugaliyalik hujumchi dam olish kunlari Saudiya Arabistoni chempionati doirasida «Al-Fateh» jamoasiga qarshi uchrashuvda ishtirok etishi kutilmoqda. Bu haqda euro-football.ru xabar berdi.
Portugaliya nashri «A Bola»ning yozishicha, «Al-Nasr» klubi rahbariyati Ronalduning bosimi ostida uning ikkita talabini bajargan. Birinchi talab sifatida klub o‘z xodimlari oldidagi qarzdorliklarni to‘liq bartaraf etdi.
Ikkinchi talab esa Ronalduning sport masalalari bo‘yicha yaqin maslahatchilari — Joze Semedu va Simau Kontinyo — vakolatlarini tiklash bo‘ldi. Ushbu shaxslar ilgari qishki transfer davrida muhim rol o‘ynash imkonidan mahrum bo‘lgan edi.
Hozirgi kunda «Al-Nasr» Saudiya Pro-ligasi turnir jadvalida ikkinchi o‘rinni egallab turibdi. Jamoa peshqadam «Al-Hilol»dan bir ochko ortda qolmoqda va chempionlik uchun kurashni davom ettirmoqda.

Роналду возвращается на поле в матче против «Аль-Фатех»
По информации, португальский нападающий ожидается в матче чемпионата Саудовской Аравии против команды «Аль-Фатех» в выходные. Об этом сообщает euro-football.ru.
По данным португальского издания «A Bola», руководство клуба «Аль-Наср» под давлением Роналду выполнило два его требования. Первым требованием было полное погашение задолженностей перед игроком.
Вторым требованием стало восстановление полномочий близких спортивных советников Роналду — Жозе Семеду и Симау Континью. Эти лица ранее были лишены возможности играть важную роль в зимнее трансферное окно.
В настоящее время «Аль-Наср» занимает второе место в турнирной таблице Саудовской Про-лиги. Команда отстаёт от лидера «Аль-Хилаль» на одно очко и продолжает борьбу за чемпионство.