Bu haqda klub matbuot xizmati xabar berdi. Ushbu ma’lumotni euro-football.ru sayti e’lon qilgan.
Klub tomonidan taqdim etilgan ma’lumotga ko‘ra, Makarovning o‘ng sonining yuqori qismidagi mushaklar o‘rta guruhida yengil shikastlanish va shish aniqlangan. Hozirda futbolchi davolanish jarayonini o‘tayapti va uning maydonga qaytish muddati hozircha noma’lum.
Denis Makarov "Kayserispor" safidagi ilk o‘yinini 3 fevral kuni "Galatasaray"ga qarshi o‘tkazdi. Ushbu uchrashuvda "Kayserispor" 0:4 hisobida mag‘lubiyatga uchragan.
Ayni paytda jamoa Turkiya chempionati turnir jadvalida 17-o‘rinda bormoqda va ligada qolish uchun kurashmoqda. Makarov avval Moskvaning "Dinamo" klubida o‘ynagan va keyinchalik erkin agent sifatida jamoani tark etgan.

Российский полузащитник Денис Макаров, защищающий цвета турецкого клуба «Кайсериспор», выбыл из строя на неопределённый срок из-за травмы. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщила пресс-служба клуба. Данная информация была опубликована на сайте euro-football.ru.
Согласно предоставленным клубом данным, у Макарова обнаружено лёгкое повреждение и отёк средней группы мышц верхней части правого бедра. В настоящее время футболист проходит курс лечения, и срок его возвращения на поле пока неизвестен.
Денис Макаров провёл свой первый матч за «Кайсериспор» 3 февраля против «Галатасарая». В этой встрече «Кайсериспор» потерпел поражение со счётом 0:4.
В настоящее время команда занимает 17-е место в турнирной таблице чемпионата Турции и борется за сохранение места в лиге. Ранее Макаров выступал за московское «Динамо», а затем покинул клуб в статусе свободного агента.