Ukraina futbol assotsiatsiyasi rahbari, mashhur sobiq futbolchi Andrey Shevchenko milliy terma jamoa bosh murabbiyi Sergey Rebrovning kelajagi haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru nashri xabar bermoqda. Ukraina futbol assotsiatsiyasi matbuot xizmati ma’lumotiga ko‘ra, hozirgi vaqtda rahbariyat murabbiylar almashinuvi masalasini ko‘rib chiqmayapti.
Shu bois Sergey Rebrov o‘z ishini davom ettirishi va jamoani boshqarishda davom etishi mumkin. Eslatib o‘tamiz, Sergey Rebrov 2023 yilda Ukraina milliy terma jamoasi bosh murabbiyi etib tayinlangan edi.
U jamoani boshqarish davomida muhim natijalarga erishishga harakat qilmoqda. Jumladan, Ukraina terma jamoasi 2026 yilgi Jahon chempionati saralash bosqichida o‘z guruhida ikkinchi o‘rinni egallab, pley-off uchrashuvlariga yo‘l oldi.
Endilikda Ukraina jamoasi pley-off bosqichida Shvetsiya terma jamoasiga qarshi o‘ynaydi. Ushbu bahs jamoaning keyingi bosqichga chiqish imkoniyatlarini belgilab beradi.

Глава Украинской футбольной ассоциации, известный бывший футболист Андрей Шевченко высказал своё мнение о будущем главного тренера национальной сборной Сергея Реброва. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает издание euro-football.ru. По информации пресс-службы Украинской футбольной ассоциации, в настоящее время руководство не рассматривает вопрос смены тренеров.
Поэтому Сергей Ребров может продолжить свою работу и оставаться у руля команды. Напомним, Сергей Ребров был назначен главным тренером национальной сборной Украины в 2023 году.
Он стремится добиться важных результатов в управлении командой. В частности, сборная Украины заняла второе место в своей группе на отборочном этапе Чемпионата мира 2026 года и вышла в плей-офф.
Теперь украинская команда сыграет в плей-офф против сборной Швеции. Этот матч определит возможности команды выйти в следующий этап.
Руководство и футбольные болельщики выражают уверенность в том, что команда под руководством Сергея Реброва добьётся успешных результатов.