Unga ko‘ra, Karik qisqa vaqt ichida o‘zini yaxshi tomondan ko‘rsata oldi. Saa, xususan, jamoaning o‘yin uslubi va natijalarida ijobiy o‘zgarishlar kuzatilganini ta’kidladi.
U Karikni mehnatkash va kamtar inson sifatida tavsiflab, uning klubning ichki muhitini va “Old Trafford”dagi bosimni yaxshi tushunishini alohida qayd etdi. Avvalroq Maykl Ouen ham Karikka imkoniyat berish kerakligini aytgan edi.
Lui Saa Karikning o‘z tajribasi va klubga bo‘lgan sadoqati jamoaga foyda keltirishi mumkinligini ta’kidladi. Shu bilan birga, u agar Karlo Anchelotti yoki Zinedin Zidan kabi tajribali murabbiylar nomzodi ko‘rib chiqilsa, bu boshqa darajadagi qaror bo‘lishini ham eslatib o‘tdi.
Hozirgi vaqtda “Manchester Yunayted” Angliya Premyer-ligasining turnir jadvalida to‘rtinchi o‘rinda bormoqda. Bu haqda euro-football.ru xabar berdi.

Луи Саа выразил доверие Майклу Каррику
Бывший нападающий команды «Манчестер Юнайтед» Луи Саа выразил доверие временному главному тренеру клуба Майклу Каррику. Об этом сообщил Zamin.uz.
По его словам, Каррик за короткое время смог показать себя с хорошей стороны. Саа особенно отметил положительные изменения в стиле игры команды и результатах.
Он охарактеризовал Каррика как трудолюбивого и скромного человека, подчеркнув его хорошее понимание внутренней атмосферы клуба и давления на «Олд Траффорд». Ранее Майкл Оуэн также говорил, что Каррику стоит дать шанс.
Луи Саа отметил, что опыт Каррика и его преданность клубу могут принести пользу команде. Вместе с тем он напомнил, что если рассматривать кандидатуры таких опытных тренеров, как Карло Анчелотти или Зинедин Зидан, это будет решение другого уровня.
В настоящее время «Манчестер Юнайтед» занимает четвёртое место в турнирной таблице Английской Премьер-лиги. Об этом сообщает euro-football.ru.