The Sun nashri portugaliyalik futbolchining faoliyatini davom ettirishi mumkin bo‘lgan beshta klubni sanab o‘tdi. Bu haqda euro-football.ru xabar berdi.
Ro‘yxatda to‘rt klub avval ham ommaviy axborot vositalarida tilga olingan: Saudiya Arabistonining “Al-Hilol” klubi, Angliyaning “Manchester Yunayted” jamoasi, Portugaliyaning “Sporting” klubi va AQShning “Inter Mayami” klubi. Biroq, beshinchi variant ko‘pchilik uchun kutilmagan bo‘ldi.
Manbaga ko‘ra, 41 yoshli tajribali futbolchining Italiya A Seriyasidagi “Komo” klubiga o‘tishi ehtimoldan xoli emas. Ma’lum qilinishicha, klub egalari bo‘lgan indoneziyalik milliarderlar Ronalduga munosib shartnoma taklif qilish imkoniyatiga ega.
Eslatib o‘tamiz, Krishtianu Ronaldu avvalroq A Seriyada “Yuventus” klubi sharafini himoya qilgan va ushbu ligada katta tajriba to‘plagan. Shu sababli uning yana Italiya chempionatiga qaytishi ehtimoli futbol olamida qiziqish uyg‘otmoqda.

Из-за бойкота вокруг Криштиану Роналду вновь усиливаются слухи о том, что он может покинуть саудовский клуб «Аль-Наср» летом. Об этом сообщает Zamin.uz.
Издание The Sun перечислило пять клубов, в которых португальский футболист может продолжить карьеру. Об этом сообщает euro-football.ru.
В списке четыре клуба уже упоминались в СМИ: саудовский «Аль-Хилал», английский «Манчестер Юнайтед», португальский «Спортинг» и американский «Интер Майами». Однако пятый вариант стал неожиданностью для многих.
По информации источника, переход 41-летнего опытного футболиста в итальянский клуб Серии А «Комо» не исключён. Сообщается, что индонезийские миллиардеры, являющиеся владельцами клуба, могут предложить Роналду достойный контракт.
Напомним, что Криштиану Роналду ранее защищал цвета «Ювентуса» в Серии А и приобрёл большой опыт в этом чемпионате. Поэтому его возможное возвращение в итальянский чемпионат вызывает интерес в футбольном мире.