Futbol afsonasi Denis Bergkamp fransuz hujumchisi Karim Benzema haqida o‘z fikrlarini bildirib, uning o‘yin uslubi va harakatlanish madaniyatini yuqori baholadi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru xabar berdi. Bergkampning aytishicha, u yoshlar jamoalarida murabbiylik qilgan vaqtida Benzemaning pozitsiya tanlashi va tezkor yugurishlarini o‘rnak sifatida ko‘rsatgan.
U hujumchilarga aynan shunday harakatlanish kerakligini tushuntirib, Benzemaning bu jihatlarini hayratlanarli deb ta’riflagan. Mutaxassisning fikricha, Benzemaning keskin harakatlari va tezkorlik bilan tanlagan pozitsiyalari nihoyatda ta’sirli bo‘lgan.
Ma’lumotlarga ko‘ra, qishki transfer oynasida Benzema «Al-Ittihod» jamoasidan «Al-Hilol» klubiga o‘tgan. 38 yoshli hujumchi joriy mavsumda barcha musobaqalarda 22 ta o‘yinda maydonga tushib, 19 ta gol urdi va 1 ta golli uzatma amalga oshirdi.

Bergkamp высоко оценил стиль игры Бензема
Футбольная легенда Денис Бергкамп выразил своё мнение о французском нападающем Кариме Бензема, высоко оценив его стиль игры и культуру передвижения. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает euro-football.ru. По словам Бергкампа, когда он тренировал молодёжные команды, он приводил выбор позиции и быстрые рывки Бензема в качестве примера.
Он объяснил нападающим, что именно такие движения необходимы, и охарактеризовал эти качества Бензема как удивительные. По мнению специалиста, резкие движения и быстрое выбор позиции Бензема были чрезвычайно впечатляющими.
По данным, в зимнее трансферное окно Бензема перешёл из клуба «Аль-Иттихад» в клуб «Аль-Хилол». 38-летний нападающий в этом сезоне во всех соревнованиях сыграл 22 матча, забил 19 голов и сделал 1 голевую передачу.