Naumov: Mourinyu uchun Saudiya chempionati qulayroq
"Lokomotiv" klubining sobiq prezidenti Nikolay Naumov taniqli portugaliyalik murabbiy Joze Mourinyu faoliyati uchun qaysi chempionat qulay bo‘lishi mumkinligi haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda "Euro-Football.ru" sayti xabar berdi. Naumovning so‘zlariga ko‘ra, Mourinyuning murabbiylik faoliyatidagi eng zo‘r davri o‘tib ketgan.
Uning fikricha, Mourinyu hozirda avvalgidek o‘ziga xos va kutilmagan uslublari bilan ajralib turmaydi, aksincha, murabbiy sifatida o‘rtacha darajada ko‘rinmoqda. Shu sababli unga qisqa tanaffus foyda keltirishi mumkin.
Naumov Mourinyu uchun Saudiya Arabistoni chempionati eng mos yo‘nalish bo‘lishini ta’kidladi. Unga ko‘ra, bu mamlakatda murabbiylar uchun yuqori maoshlar taklif qilinadi, shuningdek, tajribali va yoshi katta futbolchilar bilan ishlash imkoniyati mavjud.
Bundan tashqari, Saudiya Arabistonida futbol olamida shov-shuvli voqealar ko‘p bo‘lishi murabbiylar uchun qiziqarli sharoit yaratadi. Hozirda Mourinyu boshqaruvidagi "Benfika" jamoasi Chempionlar ligasi 1/16 finalida Madridning "Real" klubiga qarshi maydonga tushishga tayyorgarlik ko‘rmoqda.

Бывший президент клуба "Локомотив" Николай Наумов высказал своё мнение о том, какой чемпионат может быть удобен для известного португальского тренера Жозе Моуринью. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает сайт "Euro-Football.ru". По словам Наумова, лучший период тренерской карьеры Моуринью уже прошёл.
По его мнению, Моуринью сейчас не выделяется своими характерными и неожиданными стилями, наоборот, как тренер он выглядит на среднем уровне. Поэтому короткий перерыв может пойти ему на пользу.
Наумов подчеркнул, что чемпионат Саудовской Аравии будет наиболее подходящим направлением для Моуринью. По его словам, в этой стране тренерам предлагают высокие зарплаты, а также есть возможность работать с опытными и возрастными футболистами.
Кроме того, в Саудовской Аравии в футбольном мире происходит много громких событий, что создаёт интересные условия для тренеров. В настоящее время команда "Бенфика" под руководством Моуринью готовится к матчу 1/16 финала Лиги чемпионов против мадридского "Реала".