Bu haqda euro-football.ru xabar berdi. Bergkampning aytishicha, u yoshlar jamoalarida murabbiylik qilgan paytida Benzemaning maydondagi joylashuvi va ochilishlarini ko‘p bora misol qilib keltirgan.
U Benzemaning keskin yugurishlari va to‘g‘ri tanlangan harakatlarini yosh hujumchilar uchun ideal namuna sifatida ko‘rsatgan. Mutaxassisning fikricha, bunday o‘yin uslubi hujumchilarning samaradorligini oshirishga yordam beradi.
Shuningdek, eslatib o‘tish joizki, qishki transfer oynasida Benzema «Al-Ittihod» klubidan «Al-Hilol» jamoasiga o‘tdi. Joriy mavsumda 38 yoshli futbolchi barcha turnirlarda 22 ta o‘yinda maydonga tushib, 19 ta gol urdi va 1 ta golli uzatma amalga oshirdi.

Bergkamp назвал Бензема примером для молодых нападающих
Один из футбольных легенд Денис Бергкамп высказался о французском нападающем Кариме Бензема, высоко оценив его стиль игры и полезные действия на поле. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает euro-football.ru. По словам Бергкампа, когда он тренировал молодежные команды, он неоднократно приводил в пример расположение и открывания Бензема на поле.
Он показал резкие рывки и правильно выбранные действия Бензема как идеальный пример для молодых нападающих. По мнению специалиста, такой стиль игры помогает повысить эффективность нападающих.
Также стоит отметить, что в зимнее трансферное окно Бензема перешел из клуба «Аль-Иттихад» в команду «Аль-Хилол». В текущем сезоне 38-летний футболист сыграл во всех турнирах 22 матча, забил 19 голов и сделал 1 голевую передачу.