8-fevral kuni Fransiya chempionati 21-turidan o‘rin olgan “PSJ” va “Marsel” jamoalari o‘rtasidagi uchrashuv Parijdagi “Park de Prens” stadionida bo‘lib o‘tdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu o‘yin natijasi (5:0) bilan bir qatorda, tribunadagi holatlar ham jamoatchilik e’tiborini tortdi. Le Parisien xabariga ko‘ra, “PSJ” muxlislari bu safar o‘z xatti-harakatlari bilan salbiy tomondan ajralib turdi.
Uchrashuv davomida “PSJ” tarafdorlari raqib jamoa sha’niga haqoratli shiorlar aytib, shuningdek, mazmunan shunga o‘xshash bannerlarni namoyish qilishdi. Ayrim iboralarning mazmuni irqchilik sifatida baholanishi mumkinligi ta’kidlangan, ammo yuristlarning fikriga ko‘ra, buni isbotlash oson emas.
O‘yin so‘ngiga 20 daqiqa qolganida tribunada ko‘plab fayerlar yoqilganligi sababli uchrashuv vaqtincha to‘xtatildi. Klub rahbariyati o‘yin boshidan muxlislarga bunday harakatlardan tiyilishni so‘ragan edi, biroq vaziyatni nazorat qilishning imkoni bo‘lmadi.
Ma’lumki, avvalroq “PSJ” muxlislarining xatti-harakatlari sababli klubga tribunaning bir qismini yopish jazosi qo‘llangandi. Endi esa, 18-fevral kuni mahalliy Intizomiy qo‘mita tomonidan shunga o‘xshash sanksiyalar qo‘llanish ehtimoli yuqori.

Поведение болельщиков ПСЖ снова обсуждается
8 февраля в Париже на стадионе «Парк де Пренс» состоялся матч 21-го тура чемпионата Франции между командами «ПСЖ» и «Марсель». Об этом сообщает Zamin.uz.
Помимо результата игры (5:0), внимание общественности привлекли события на трибунах. По информации Le Parisien, болельщики «ПСЖ» в этот раз выделились своим негативным поведением.
Во время матча фанаты «ПСЖ» скандировали оскорбительные лозунги в адрес соперника, а также демонстрировали баннеры с аналогичным содержанием. Отмечается, что некоторые выражения могут рассматриваться как проявления расизма, однако, по мнению юристов, доказать это не так просто.
За 20 минут до конца встречи матч был временно приостановлен из-за многочисленных зажжённых файеров на трибунах. Руководство клуба с начала игры просило болельщиков воздерживаться от подобных действий, однако контролировать ситуацию не удалось.
Известно, что ранее из-за поведения болельщиков «ПСЖ» клуб был наказан закрытием части трибун. Теперь же, 18 февраля, местный дисциплинарный комитет может применить аналогичные санкции.