Krishtianu Ronaldu bilan bog‘liq voqealar «Al-Nasr» klubida ichki noroziliklarni keltirib chiqardi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Arriyadiyah xabariga ko‘ra, klub direktorlar kengashi raisi Muhammad al-Skit o‘z lavozimidan iste’fo berdi. U qarorini shaxsiy sabablar bilan izohlagan bo‘lsa-da, tafsilotlarni oshkor qilmagan.
Ushbu ma’lumotni euro-football.ru sayti tasdiqlagan. Avvalroq klubda Ronalduga yaqin bo‘lgan portugaliyaliklar — Joze Semedu va Simao Koutinyoning vakolatlari qayta tiklangani haqida xabarlar tarqalgan edi.
Manbalarning ta’kidlashicha, Ronalduga klubdagi ichki muammolarni hal qilishda muayyan kafolatlar berilgan. Shuningdek, «Al-Nasr» boshqaruv tizimida o‘zgarishlar davom etishi kutilmoqda.
Jamoa ayni damda Saudiya Arabistoni Professional Ligasi (APL) turnir jadvalida ikkinchi o‘rinni egallab turibdi. Bu o‘zgarishlar klubning kelgusi natijalariga qanday ta’sir ko‘rsatishini vaqt ko‘rsatadi.

Роналду причина внутренних изменений в «Аль-Насре»
События, связанные с Криштиану Роналду, вызвали внутренние недовольства в клубе «Аль-Наср». Об этом сообщает Zamin.uz.
По информации Arriyadiyah, председатель совета директоров клуба Мухаммад аль-Скит подал в отставку со своей должности. Он объяснил свое решение личными причинами, не раскрывая подробностей.
Эту информацию подтвердил сайт euro-football.ru. Ранее сообщалось, что полномочия португальцев, близких к Роналду — Жозе Семеду и Симау Коутино — были восстановлены в клубе.
По словам источников, Роналду были даны определённые гарантии в решении внутренних проблем клуба. Также ожидается продолжение изменений в системе управления «Аль-Насра».
Команда в настоящее время занимает второе место в турнирной таблице Профессиональной лиги Саудовской Аравии (APL). Время покажет, как эти изменения повлияют на будущие результаты клуба.