Mashhur sport jurnalisti Fabritsio Romano Xosep Gvardiolaning «Manchester Siti» klubidagi kelajagi haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda "Euro-football.ru" xabar tarqatdi. Romano o‘zining YouTube kanalida ma’lum qilishicha, Gvardiola 2025/2026 yilgi mavsum yakunida klubni tark etishi mumkin.
Jurnalistning so‘zlariga ko‘ra, ispaniyalik murabbiy bu qarorni klubning joriy mavsumdagi natijalari asosida qabul qiladi. 55 yoshli Gvardiola 2016 yil yozidan beri «Manchester Siti»ni boshqarib kelmoqda.
U va klub o‘rtasida tuzilgan amaldagi shartnoma 2027 yil iyun oyigacha amal qiladi. Angliya Premer-ligasining joriy mavsumida «Manchester Siti» ikkinchi o‘rinda bormoqda.

Известный спортивный журналист Фабрицио Романо высказал своё мнение о будущем Хосепа Гвардиолы в клубе «Манчестер Сити». Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщил сайт "Euro-football.ru". По словам Романо на его YouTube-канале, Гвардиола может покинуть клуб по окончании сезона 2025/2026.
По словам журналиста, испанский тренер примет это решение, основываясь на результатах клуба в текущем сезоне. 55-летний Гвардиола руководит «Манчестер Сити» с лета 2016 года.
Действующий контракт между ним и клубом действует до июня 2027 года. В текущем сезоне Английской Премьер-лиги «Манчестер Сити» занимает второе место.
Они отстают от лидирующего «Арсенала» на шесть очков. Поэтому ожидается, что то, как клуб завершит сезон, повлияет на будущие решения тренера.