Bergkamp: Benzema yosh hujumchilar uchun ideal namuna
Futbol afsonalaridan biri Dennis Bergkamp fransuz hujumchisi Karim Benzema haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
U Benzemaning o‘yin uslubi va maydondagi foydali harakatlarini yuqori baholadi. Bu haqda euro-football.ru xabar berdi.
Bergkampning so‘zlariga ko‘ra, u yoshlar jamoalarida ishlagan vaqtlarda hujumchilarga Benzemaning maydondagi ochilishlari va joy tanlash mahoratini namuna sifatida ko‘rsatgan. Uning fikricha, Benzemaning tezlanishlari va hujumlarni to‘g‘ri yo‘nalishda rivojlantirishdagi yugurishlari yosh hujumchilar uchun ideal o‘rnak bo‘lib xizmat qiladi.
Ma’lumki, qishki transfer oynasida Benzema Saudiyaning «Al-Ittihod» klubidan «Al-Hilol» klubiga o‘tdi. Joriy mavsumda esa 38 yoshli futbolchi barcha musobaqalarda 22 o‘yinda ishtirok etib, 19 ta gol urdi va bitta golli uzatma berdi.

Бергкамп: Бензема — идеальный пример для молодых нападающих
Один из футбольных легенд, Деннис Бергкамп, высказал своё мнение о французском нападающем Кариме Бензема. Об этом сообщает Zamin.uz.
Он высоко оценил стиль игры Бензема и его полезные действия на поле. Об этом сообщает euro-football.ru.
По словам Бергкампа, когда он работал с молодёжными командами, он показывал нападающим примеры раскрытия и выбора позиции на поле, используя стиль игры Бензема. По его мнению, ускорения Бензема и его бег для правильного развития атак служат идеальным примером для молодых нападающих.
Известно, что в зимнее трансферное окно Бензема перешёл из саудовского клуба «Аль-Иттихад» в клуб «Аль-Хилаль». В этом сезоне 38-летний футболист принял участие в 22 матчах во всех соревнованиях, забил 19 голов и сделал одну голевую передачу.