«Lokomotiv» klubining sobiq prezidenti Nikolay Naumov mashhur murabbiy Joze Mourinyu faoliyati haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
U bu haqda «Yevro-Futbol.Ru»ga bergan intervyusida gapirdi. Ushbu intervyudan ma’lum bo‘lishicha, Naumov Mourinyuning hozirgi holatini avvalgi davrlar bilan solishtirgan va murabbiy endi o‘ziga xos, kutilmagan qarorlar qabul qilish qobiliyatini yo‘qotganini ta’kidladi.
Uning fikricha, Mourinyu futbol rivojidan bir oz ortda qolgan va hozirda oddiy murabbiy sifatida ko‘rinmoqda. Naumovning aytishicha, Mourinyu uchun eng mos yo‘nalish Saudiya Arabistoni bo‘lishi mumkin.
Chunki u yerda murabbiylar uchun yuqori maoshlar taklif etiladi, shuningdek, tajribali va yoshi katta futbolchilar bilan ishlash imkoniyati mavjud. Bundan tashqari, Naumov Saudiya Arabistoni futbolida mojarolarni yaxshi ko‘rishlari va bu Mourinyu uslubiga mos kelishini ta’kidladi.
Shu bilan birga, Joze Mourinyu boshqaruvidagi «Benfika» jamoasi Chempionlar ligasi 1/16 finalida Madridning «Real» klubiga qarshi o‘ynaydi. Birinchi uchrashuv 17 fevral kuni Portugaliyada bo‘lib o‘tadi.

Бывший президент клуба «Локомотив» Николай Наумов высказал своё мнение о деятельности известного тренера Жозе Моуринью. Об этом сообщает Zamin.uz.
Он рассказал об этом в интервью для «Евро-Футбол.Ру». Из этого интервью стало известно, что Наумов сравнил нынешнее состояние Моуринью с прошлыми периодами и отметил, что тренер утратил способность принимать оригинальные, неожиданные решения.
По его мнению, Моуринью немного отстал от развития футбола и сейчас выглядит как обычный тренер. Наумов считает, что для Моуринью наиболее подходящим направлением может стать Саудовская Аравия.
Потому что там тренерам предлагают высокие зарплаты, а также есть возможность работать с опытными и возрастными футболистами. Кроме того, Наумов подчеркнул, что в саудовском футболе любят конфликты, что соответствует стилю Моуринью.
В то же время команда «Бенфика» под руководством Жозе Моуринью сыграет в 1/16 финала Лиги чемпионов против мадридского «Реала». Первый матч состоится 17 февраля в Португалии.