Angliya terma jamoasi jahon chempionati boshlanishidan avval navbatdagi o‘rtoqlik uchrashuvini o‘tkazishga kelishib oldi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
The Mirror nashrining xabariga ko‘ra, inglizlarning bu safargi raqibi Kosta-Rika terma jamoasi bo‘ladi. Ushbu ma’lumotni euro-football.ru sayti ham tasdiqlagan.
Mazkur o‘yin 10-iyun kuni o‘tkazilishi rejalashtirilgan. Bundan oldin esa Angliya termasi 6-iyun kuni Yangi Zelandiya bilan ham o‘rtoqlik uchrashuvi o‘tkazishi haqida xabar berilgan edi.
Har ikki bahs AQShning Florida shtatida joylashgan mashg‘ulot bazasi yaqinida tashkil etiladi. Aniq stadion manzili esa keyinchalik e’lon qilinishi kutilmoqda.
Angliya va Kosta-Rika jamoalari shu kungacha ikki marta uchrashgan. 2018 yilda bo‘lib o‘tgan o‘rtoqlik o‘yinida Angliya Markus Reshford va Denni Uelbekning gollari evaziga 2:0 hisobida g‘alaba qozongan.
2014 yilgi jahon chempionati guruh bosqichida esa mazkur jamoalar o‘rtasidagi bellashuv 0:0 hisobidagi durang bilan yakunlangan edi. Angliya termasi joriy jahon chempionatidagi ishtirokini 17-iyun kuni Xorvatiyaga qarshi o‘yin bilan boshlaydi.
Ushbu guruhda, shuningdek, Gana va Panama terma jamoalari ham qatnashadi. Angliya jamoasi mazkur musobaqada muvaffaqiyatli ishtirok etishni maqsad qilgan.

Сборная Англии договорилась провести очередной товарищеский матч перед началом чемпионата мира. Об этом сообщает Zamin.uz.
По информации издания The Mirror, соперником англичан в этот раз станет сборная Коста-Рики. Эти данные также подтвердил сайт euro-football.ru.
Матч запланирован на 10 июня. Ранее сообщалось, что сборная Англии проведет товарищеский матч с Новой Зеландией 6 июня.
Оба матча пройдут недалеко от тренировочной базы, расположенной во Флориде, США. Точный адрес стадиона будет объявлен позже.
Сборные Англии и Коста-Рики встречались между собой два раза. В товарищеском матче 2018 года Англия одержала победу со счетом 2:0 благодаря голам Маркуса Рэшфорда и Дэнни Уэлбека.
В групповом этапе чемпионата мира 2014 года встреча между этими командами завершилась вничью 0:0. Сборная Англии начнет свое участие в нынешнем чемпионате мира матчем против Хорватии 17 июня.
В этой группе также участвуют сборные Ганы и Панамы. Команда Англии ставит перед собой цель успешно выступить на этом турнире.