Italiya terma jamoasi va «Yuventus» klubining sobiq darvozaboni Janluiji Buffon o‘z intervyusida hozirgi vaqtda eng istiqbolli italiyalik futbolchini tilga oldi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Uning fikricha, bu futbolchi — Milanning «Inter» jamoasida o‘ynayotgan Pio Espozito. Ushbu ma’lumotni euro-football.ru sayti xabar qilgan.
Buffonning so‘zlariga ko‘ra, Pio Espozito yaqin yillarda katta futbol sahnasida o‘zini namoyon qilishi mumkin. U yosh hujumchining jahon chempionatida ham o‘zini ko‘rsatish qobiliyatiga ega ekanligini ta’kidladi.
Shuningdek, Buffon Espozitoni shaxsan kuzatgani va u haqda juda yaxshi taassurotga ega bo‘lgani haqida gapirdi. U futbolchining kamtarinligi, professional yondashuvi, yuqori motivatsiyasi va doimiy ishtiyoq bilan ishlashini alohida e’tirof etdi.
Buffon o‘z so‘zida Espozitoni Italiya terma jamoasining jahon chempionati tarkibiga qo‘shishdan hech ikkilanmasligini ham bildirdi. U bu futbolchini mamlakat futbolining kelajagi sifatida ko‘radi.

Buffon: Пио Эспозито — будущее итальянского футбола
Бывший вратарь сборной Италии и клуба «Ювентус» Джанлуиджи Буффон в своем интервью упомянул самого перспективного итальянского футболиста на данный момент. Об этом сообщает Zamin.uz.
По его мнению, этим футболистом является Пио Эспозито, играющий за миланский клуб «Интер». Данную информацию сообщил сайт euro-football.ru.
По словам Буффона, Пио Эспозито в ближайшие годы может проявить себя на большой футбольной арене. Он подчеркнул, что молодой нападающий способен показать себя и на чемпионате мира.
Также Буффон рассказал, что лично наблюдал за Эспозито и остался о нем очень хорошего мнения. Он особо отметил скромность футболиста, профессиональный подход, высокую мотивацию и постоянное стремление к работе с энтузиазмом.
Буффон также заявил, что не сомневается в включении Эспозито в состав сборной Италии на чемпионат мира. Он рассматривает этого футболиста как будущее итальянского футбола.