Ronaldu Osiyo Chempionlar Ligasi o‘yinida qatnashmaydi
Bu haqda euro-football.ru sayti xabar berdi. Ar-Riyod klubi chorshanba kuni Osiyo Chempionlar Ligasi doirasida Turkmanistonning "Arkadag" jamoasiga qarshi o‘yin o‘tkazadi.
Portugaliyalik yulduz hujumchi Ronaldu o‘z jamoasiga qaytishi kutilayotgan bo‘lsa-da, aynan shu uchrashuvda u ishtirok etmaydi. Murabbiy Jezusning aytishicha, jamoa so‘nggi haftalarda zich taqvimda ko‘plab o‘yinlar o‘tkazgani sababli Ronaldu va asosiy tarkibdagi ba’zi futbolchilarga dam berishga qaror qilingan.
Bu qaror esa oldinda turgan Saudiya Arabistoni chempionatidagi "Al-Fateh" jamoasiga qarshi muhim uchrashuv bilan bog‘liq. Shuningdek, murabbiy Krishtianu Ronaldu uchun dam olish odatiy hol ekanligini ta’kidladi.
Uning Saudiya Arabistonidan tashqarida bo‘lib o‘tadigan ayrim o‘yinlarda ishtirok etmasligi avval ham kuzatilgan. Saudiya Pro-ligasidagi "Al-Fateh" va "Al-Nasr" jamoalari o‘rtasidagi o‘yin 14-fevral, shanba kuni bo‘lib o‘tadi.

Роналду не сыграет в матче Лиги чемпионов Азии
Главный тренер футбольного клуба "Аль-Наср" Жорже Жезус объяснил причину, по которой Криштиану Роналду не выйдет на поле в следующем матче. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает сайт euro-football.ru. Клуб из Эр-Рияда в среду проведет матч в рамках Лиги чемпионов Азии против туркменской команды "Аркадаг".
Хотя ожидается возвращение португальской звезды нападающего Роналду в свою команду, именно в этой встрече он не примет участия. По словам тренера Жезуса, из-за плотного графика последних недель было решено дать отдых Роналду и некоторым основным игрокам.
Это решение связано с важным матчем против команды "Аль-Фатех" в чемпионате Саудовской Аравии, который предстоит впереди. Также тренер подчеркнул, что отдых для Криштиану Роналду — обычное явление.
Ранее уже отмечалось, что он не участвует в некоторых матчах, проходящих за пределами Саудовской Аравии. Игра между командами "Аль-Фатех" и "Аль-Наср" в Саудовской Про-лиге состоится в субботу, 14 февраля.