Jeyms Milner Premyer-ligada o‘yinlar rekordi qayd etdi
"Brayton" jamoasi yarim himoyachisi Jeyms Milner Angliya Premyer-ligasi tarixida eng ko‘p o‘yin o‘tkazgan futbolchilar orasida rekordni takrorladi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru xabar bermoqda. Chorshanba kuni 40 yoshli futbolchi "Aston Villa"ga qarshi o‘tgan uchrashuvda maydonga tushdi va 69 daqiqa davomida o‘ynadi.
Ushbu o‘yin "Brayton" uchun 0:1 hisobidagi mag‘lubiyat bilan yakunlandi. Shu tariqa, Milnerning Premyer-ligadagi jami o‘yinlari soni 653 taga yetdi.
Bu natija ilgari Garet Berri tomonidan o‘rnatilgan rekordga tenglashdi. Jeyms Milner 2023 yildan boshlab "Brayton" klubida faoliyat olib bormoqda.
U futbolchilik faoliyati davomida "Liverpul", "Manchester Siti", "Nyukasl", "Aston Villa" va "Lids" jamoalarida ham o‘ynagan. Milnerning Angliya chempionatidagi ilk o‘yini 2002 yil noyabr oyida "Lids" tarkibida bo‘lib o‘tgan.
Tajribali futbolchi yillar davomida o‘z mehnati va barqaror o‘yini bilan muxlislar e’tiborini qozonishda davom etmoqda.

Полузащитник команды «Брайтон» Джеймс Милнер повторил рекорд по количеству сыгранных матчей в истории Английской Премьер-лиги. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает euro-football.ru. В среду 40-летний футболист вышел на поле в матче против «Астон Виллы» и провёл на поле 69 минут.
Игра завершилась поражением «Брайтона» со счётом 0:1. Таким образом, общее количество матчей Милнера в Премьер-лиге достигло 653.
Этот результат сравнялся с рекордом, ранее установленным Гаретом Барри. Джеймс Милнер выступает за клуб «Брайтон» с 2023 года.
В течение своей карьеры он также играл за «Ливерпуль», «Манчестер Сити», «Ньюкасл», «Астон Виллу» и «Лидс». Первый матч Милнера в чемпионате Англии состоялся в ноябре 2002 года в составе «Лидса».
Опытный футболист на протяжении многих лет продолжает привлекать внимание болельщиков своим трудолюбием и стабильной игрой.