Buffon: Espozito — Italiya futbolining kelajagi
Turinning “Yuventus” klubi va Italiya terma jamoasining sobiq darvozaboni Janluiji Buffon hozirgi vaqtda Italiya futbolining eng istiqbolli futbolchisi haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Unga ko‘ra, bu futbolchi — Milanning “Inter” klubi hujumchisi Pio Espozito. Bu haqda euro-football.ru xabar bergan.
Buffon Espozitoni shaxsan kuzatganini ta’kidlab, uning o‘yinidan katta taassurot olganini qayd etdi. U Espozitoning kamtarligi, professionalligi va maydondagi ishtiyoqini alohida ta’kidladi.
Buffonning fikricha, Espozito terma jamoada ham o‘zini ko‘rsatishga qodir. U shunday dedi: “Men uni jahon chempionati uchun Italiya terma jamoasi tarkibiga hech ikkilanmasdan olgan bo‘lardim”.
Eslatib o‘tish joiz, ayni paytda Milanning “Inter” klubi Italiya A Seriyasi turnir jadvalida peshqadamlik qilmoqda. Shu sababdan klubning o‘yinchilari va ularning ko‘rsatayotgan natijalari futbol jamoatchiligi tomonidan katta e’tiborda.

По его словам, этим футболистом является нападающий миланского «Интера» Пио Эспозито. Об этом сообщил euro-football.ru.
Буффон отметил, что лично наблюдал за Эспозито и был глубоко впечатлён его игрой. Он особо подчеркнул скромность, профессионализм и страсть на поле у Эспозито.
По мнению Буффона, Эспозито способен проявить себя и в сборной. Он сказал: «Я бы без колебаний взял его в состав сборной Италии на чемпионат мира».
Стоит напомнить, что в настоящее время миланский «Интер» лидирует в турнирной таблице Серии А Италии. По этой причине игроки клуба и их результаты находятся под пристальным вниманием футбольной общественности.