Angliya terma jamoasi jahon chempionati oldidan Kosta-Rika terma jamoasi bilan o‘rtoqlik uchrashuvi o‘tkazishi rejalashtirilmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
"The Mirror" nashrining xabar berishicha, mazkur uchrashuv 10-iyun kuni bo‘lib o‘tadi. Avvalroq Angliya terma jamoasi 6-iyun kuni Yangi Zelandiya bilan ham o‘rtoqlik o‘yinini o‘tkazishi ma’lum qilingan edi.
Har ikki uchrashuv AQShning Florida shtatida joylashgan mashg‘ulot bazasi yaqinida tashkil etiladi, lekin hozircha qaysi stadionda bo‘lishi aniq emas. Angliya va Kosta-Rika terma jamoalari shu paytgacha ikki marta maydonda to‘qnash kelgan.
Birinchi bahs 2014-yilgi jahon chempionati guruh bosqichida bo‘lib o‘tgan va 0:0 hisobidagi durang bilan yakunlangan. Ikkinchi uchrashuv esa 2018-yilda o‘rtoqlik o‘yini sifatida o‘tkazilgan bo‘lib, unda Angliya Markus Reshford va Denni Uelbekning gollari evaziga 2:0 hisobida g‘alaba qozongan.
Angliya terma jamoasi jahon chempionatidagi ilk uchrashuvini 17-iyun kuni Xorvatiyaga qarshi o‘tkazadi. Shu bilan birga, ushbu guruhda Gana va Panama jamoalari ham ishtirok etadi.
Mazkur uchrashuvlar chempionatga tayyorgarlik ko‘rish jarayonining muhim qismi sifatida ko‘rilmoqda. Ma’lumot manbasi: euro-football.ru.

Сборная Англии планирует провести товарищеский матч со сборной Коста-Рики перед чемпионатом мира. Об этом сообщает Zamin.uz.
По информации издания "The Mirror", этот матч состоится 10 июня. Ранее было объявлено, что сборная Англии проведет товарищеский матч с Новой Зеландией 6 июня.
Обе встречи пройдут недалеко от тренировочной базы во Флориде, США, однако точный стадион пока не определен. Сборные Англии и Коста-Рики встречались на поле дважды.
Первый матч состоялся на групповом этапе чемпионата мира 2014 года и завершился вничью 0:0. Второй матч был товарищеским в 2018 году, в котором Англия выиграла со счетом 2:0 благодаря голам Маркуса Рэшфорда и Дэнни Уэлбека.
Первый матч сборной Англии на чемпионате мира пройдет 17 июня против Хорватии. В этой же группе также участвуют команды Ганы и Панамы.
Эти матчи рассматриваются как важная часть подготовки к чемпионату. Источник информации: euro-football.ru.