"Lokomotiv" klubining sobiq prezidenti Nikolay Naumov "Benfika" bosh murabbiyi Joze Mourinyo faoliyatini qaysi yo‘nalishda davom ettirishi mumkinligi haqida fikr bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda u "Yevro-Futbol.Ru" nashriga bergan intervyusida gapirdi. Naumovning ta’kidlashicha, Mourinyoning eng kuchli davrlari ortda qolgan va unga biroz tanaffus qilish foydali bo‘lishi mumkin.
Unga ko‘ra, Mourinyo avvallari o‘zining noodatiy va kutilmagan qarorlari bilan mashhur edi, ammo bugungi kunda u ko‘proq oddiy va standart qarorlarni tanlaydigan murabbiyga aylangan. Naumovning fikriga ko‘ra, Mourinyo uchun Saudiya Arabistoni chempionati eng qulay variant bo‘lishi mumkin.
Chunki u yerda yuqori maoshlar, shov-shuvga moyil muhit va tajribali, yoshi katta futbolchilar bilan ishlash imkoniyati mavjud. U aynan shu sharoit portugaliyalik mutaxassisga mos kelishini ta’kidladi.

Наумов: Саудовская Аравия — удобный вариант для Моуринью
Бывший президент клуба "Локомотив" Николай Наумов высказался о том, в каком направлении может продолжить свою деятельность главный тренер "Бенфики" Жозе Моуринью. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом он рассказал в интервью изданию "Евро-Футбол.Ru". По словам Наумова, лучшие годы Моуринью остались позади, и ему может быть полезен небольшой перерыв.
По его мнению, раньше Моуринью был известен своими нестандартными и неожиданными решениями, но сегодня он стал тренером, который чаще выбирает более простые и стандартные решения. По мнению Наумова, чемпионат Саудовской Аравии может стать для Моуринью самым удобным вариантом.
Потому что там есть высокие зарплаты, среда, склонная к шумихе, и возможность работать с опытными, возрастными футболистами. Именно эти условия, по его мнению, подходят португальскому специалисту.
Кроме того, команда "Бенфика" под руководством Моуринью сыграет в 1/16 финала Лиги чемпионов против мадридского "Реала". Первый матч запланирован на 17 февраля в Португалии.