Angliya terma jamoasi Jahon chempionati boshlanishi arafasida yana bir o‘rtoqlik uchrashuvi o‘tkazishga kelishib oldi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Britaniya matbuotining xabar berishicha, bu safar Angliya jamoasi Kosta-Rika bilan maydonga tushadi. Ushbu uchrashuv 10-iyun kuni bo‘lib o‘tadi.
Avvalroq, 6-iyun kuni Angliya Yangi Zelandiya bilan ham nazorat o‘yini o‘tkazishi rejalashtirilgani haqida ma’lum qilingan edi. Ikkala o‘yin ham AQShning Florida shtatidagi mashg‘ulot bazasiga yaqin hududda o‘tkazilishi rejalashtirilmoqda, ammo aniq stadion hozircha belgilanmagan.
Angliya va Kosta-Rika terma jamoalari ilgari ikki marta to‘qnash kelgan. 2018-yilda bo‘lib o‘tgan o‘rtoqlik uchrashuvida Angliya jamoasi Markus Reshford va Denni Uelbekning gollari hisobiga 2:0 natija bilan g‘alaba qozongan edi.
2014-yilgi Jahon chempionati davomida esa guruh bosqichidagi o‘yinda 0:0 hisobi qayd etilgan. Shuningdek, Angliya terma jamoasi 17-iyun kuni Jahon chempionatidagi ilk uchrashuvini Xorvatiyaga qarshi o‘tkazadi.
Ushbu guruhda Gana va Panama jamoalari ham ishtirok etadi. Mazkur o‘yinlar natijalari Angliyaning musobaqadagi imkoniyatlariga katta ta’sir ko‘rsatishi kutilmoqda.

Сборная Англии договорилась провести еще один товарищеский матч накануне начала чемпионата мира. Об этом сообщает Zamin.uz.
По информации британской прессы, на этот раз команда Англии выйдет на поле против Коста-Рики. Матч состоится 10 июня.
Ранее сообщалось, что 6 июня Англия также планирует провести контрольный матч с Новой Зеландией. Оба матча планируется провести в районе тренировочной базы во Флориде, США, однако конкретный стадион пока не определен.
Сборные Англии и Коста-Рики встречались ранее дважды. В товарищеском матче 2018 года команда Англии одержала победу со счетом 2:0 благодаря голам Маркуса Рэшфорда и Дэнни Уэлбека.
Во время чемпионата мира 2014 года в групповом этапе была зафиксирована ничья 0:0. Также сборная Англии проведет свой первый матч на чемпионате мира 17 июня против Хорватии.
В этой группе также участвуют команды Ганы и Панамы. Результаты этих матчей ожидается окажут большое влияние на шансы Англии в турнире.