Buffon Pio Espozitoni Italiya futboli kelajagi deb atadi
Turinning “Yuventus” klubi va Italiya terma jamoasining sobiq darvozaboni Janluiji Buffon Italiya futbolidagi eng istiqbolli yosh futbolchi haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Unga ko‘ra, bu nom “Inter” jamoasi hujumchisi Pio Espozitoga mos keladi. Bu haqda euro-football.ru axborot berdi.
Buffonning ta’kidlashicha, u Pio Espozitoni shaxsan kuzatgan va yosh futbolchi uning e’tiborini o‘zining iste’dodi, kamtarligi va maydondagi professionalligi bilan jalb qilgan. Buffon Espozitoning motivatsiyasi va o‘yinga bo‘lgan ishtiyoqini alohida e’tirof etib, “Agar imkon bo‘lsa, men uni hech ikkilanmasdan Italiya terma jamoasi tarkibiga jahon chempionati uchun olgan bo‘lardim”, — deb aytgan.
Bu fikrlarni calcionapoli1926.it sayti keltirgan. Hozirda “Inter” jamoasi Italiya A Seriyasi turnir jadvalida peshqadamlik qilmoqda.
Bu holat jamoa va uning futbolchilari, jumladan, Pio Espozitoning muvaffaqiyatli o‘yinini yana bir bor tasdiqlaydi.

Буффон назвал Пио Эспозито будущим итальянского футбола
Бывший вратарь туринского клуба «Ювентус» и сборной Италии Джанлуиджи Буффон высказал своё мнение о самом перспективном молодом футболисте итальянского футбола. Об этом сообщает Zamin.uz.
По его мнению, это звание подходит нападающему команды «Интер» Пио Эспозито. Об этом сообщает euro-football.ru.
По словам Буффона, он лично наблюдал за Пио Эспозито, и молодой футболист привлёк его внимание своим талантом, скромностью и профессионализмом на поле. Буффон особо отметил мотивацию и страсть Эспозито к игре, заявив: «Если бы была возможность, я без колебаний взял бы его в состав сборной Италии на чемпионат мира».
Эти слова приводит сайт calcionapoli1926.it. В настоящее время команда «Интер» лидирует в турнирной таблице Серии А Италии.