Abduqodir Husanov APLda ishonchli o‘yin ko‘rsatdi
Angliya Premer-ligasining (APL) 26-turida “Manchester Siti” jamoasi “Fulxem” ustidan muhim g‘alabani qo‘lga kiritdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu uchrashuvda o‘zbekistonlik futbolchi Abduqodir Husanov 60-daqiqada zaxiradan maydonga tushib, 30 daqiqa davomida o‘zini ishonchli himoyachi sifatida ko‘rsata oldi. Futbolda himoyachining asosiy vazifasi xatosiz o‘yin namoyish etish, vaziyatlarni oldindan to‘g‘ri baholash va to‘pni yo‘qotmaslik sanaladi.
Husanov aynan shu jihatlarda muvaffaqiyatli harakat qildi. Ushbu qisqa vaqt ichida Husanov bir nechta muhim ko‘rsatkichlarni qayd etdi.
U 14 ta pas amalga oshirib, ularning 11 tasini aniq yetkazdi (79 foiz aniqlik). Himoyaviy harakatlarda 4 marta faol ishtirok etdi.
Shuningdek, 2 marta to‘pni tortib oldi, 1 marta tozalash amalga oshirdi va 1 marta to‘pni qaytarib oldi. Eng muhimi, u to‘pni umuman yo‘qotmadi va birga bir vaziyatlarda aldanib o‘tilmadi.
Bu esa uning o‘yinda barqaror va ishonchli harakat qilganini ko‘rsatadi. Yakkakurashlarda ham Abduqodir muvaffaqiyatli qatnashdi.
Yerdagi duellarning barchasida ustunlikni qo‘lga kiritdi (2/2). Havodagi kurashlarda ishtirok etmagan bo‘lsa-da, bu uning o‘yin uslubiga salbiy ta’sir ko‘rsatmadi.
Shuningdek, u o‘yinda na qoidabuzarlikka yo‘l qo‘ydi, na o‘zi qoida buzilgan holatga duch keldi. Xulosa qilib aytganda, Husanovning ushbu 30 daqiqalik harakati statistikadan ko‘ra ko‘proq ishonchni oshiradigan o‘yin bo‘ldi.
U maydonga tushib, jamoa himoyasini mustahkamlashda o‘z hissasini qo‘shdi. APL kabi yuqori saviyadagi chempionatda barqaror va xatosiz o‘yin ko‘rsatgan futbolchilar ko‘proq imkoniyatga ega bo‘ladi.
Abduqodir esa o‘zining ishonchli o‘yini bilan kelgusida yanada ko‘proq maydonga tushish imkoniyatini qo‘lga kiritishi mumkin. Manba: One.uz.

Абдукодир Хусанов показал надежную игру в APL
В 26-м туре Английской Премьер-лиги (АПЛ) команда «Манчестер Сити» одержала важную победу над «Фулхэмом». Об этом сообщает Zamin.uz.
В этом матче узбекский футболист Абдукодир Хусанов вышел на поле на 60-й минуте, проведя 30 минут и показав себя надежным защитником. Основная задача защитника в футболе — играть без ошибок, правильно оценивать ситуации заранее и не терять мяч.
Хусанов успешно справился именно с этими аспектами. За короткое время он зафиксировал несколько важных показателей.
Он выполнил 14 передач, из которых 11 были точными (79% точности). В защитных действиях он активно участвовал 4 раза.
Кроме того, он дважды отобрал мяч, один раз выполнил вынос и один раз вернул мяч команде. Самое главное, что он вовсе не терял мяч и не был обыгран в один на один.
Это свидетельствует о его стабильной и надежной игре. В единоборствах Абдукодир также успешно участвовал.
Во всех наземных дуэлях он одержал преимущество (2/2). Хотя в воздушных единоборствах участия не принимал, это не повлияло негативно на его стиль игры.
Кроме того, он не допустил ни одного нарушения правил и сам не стал жертвой фолов. Подводя итог, можно сказать, что эти 30 минут игры Хусанова были не просто статистикой, а игрой, внушающей доверие.
Выйдя на поле, он внес свой вклад в укрепление обороны команды. В чемпионате высокого уровня, таком как АПЛ, футболисты, показывающие стабильную и безошибочную игру, получают больше возможностей.
Абдукодир же благодаря своей надежной игре может получить больше шансов выйти на поле в будущем. Источник: One.uz.