Argentina terma jamoasining sobiq hujumchisi Martin Palermo "Inter" jamoasi hujumchisi va vatandoshi Lautaro Martines haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru xabar berdi. Palermoning ta’kidlashicha, Lautaro hozirda Yevropadagi eng kuchli hujumchilardan biri hisoblanadi.
U shunday dedi: "Lautaro Martines doim raqib darvozasini nishonga oladi va ko‘plab gollar uradi. U nafaqat hujumda, balki jamoaning umumiy o‘yinida ham faol ishtirok etadi.
Zarurat bo‘lsa, orqaroqqa qaytib, o‘yin qurishda yordam beradi. Maydonda serharakat bo‘lib, qanotlarga pas uzatadi va bo‘sh zonalarga tezlik bilan kirib boradi." A Seriyaning joriy mavsumida 28 yoshli hujumchi 24 ta uchrashuvda qatnashib, 14 ta gol urgan va 4 ta golli uzatma amalga oshirgan.

Палермо: Лаутаро — один из сильнейших нападающих Европы
Бывший нападающий сборной Аргентины Мартин Палермо высказал своё мнение о нападающем команды "Интер" и соотечественнике Лаутаро Мартинесе. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает euro-football.ru. По словам Палермо, Лаутаро в настоящее время считается одним из сильнейших нападающих в Европе.
Он сказал: "Лаутаро Мартинес всегда нацелен на ворота соперника и забивает много голов. Он активно участвует не только в атаке, но и в общей игре команды.
При необходимости он отходит назад, помогая в построении игры. На поле он очень подвижен, делает передачи на фланги и быстро входит в свободные зоны." В текущем сезоне Серии А 28-летний нападающий принял участие в 24 матчах, забил 14 голов и сделал 4 результативные передачи.