“Lokomotiv” futbol klubining sobiq rahbari Nikolay Naumov portugaliyalik mashhur murabbiy Joze Mourinyoning kelajak faoliyati qaysi chempionatda davom ettirilishi haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
U bu haqda “Yevro-Futbol.Ru” nashriga bergan intervyusida so‘z yuritgan. Mazkur ma’lumotni *euro-football.ru* sayti e’lon qilgan.
Naumovning aytishicha, Mourinyoning avvalgi eng yuqori darajadagi faoliyati orqada qolgan bo‘lishi mumkin. Unga ko‘ra, Mourinyoga biroz tanaffus olish foydali bo‘lardi, chunki ilgari o‘zining noodatiy qarorlari bilan ajralib turgan murabbiy hozir o‘rtacha darajada ko‘rinmoqda.
Naumov Mourinyoning hozirgi holatini tahlil qilib, uning faoliyati uchun Saudiya Arabistoni chempionati qulay bo‘lishi mumkinligini ta’kidladi. “Saudiya Arabistoni Mourinyoga mos keladi, chunki u yerda yuqori maoshlar taklif etiladi, futbol muhitida mojarolarni yoqtirishadi va katta yoshdagi mashhur futbolchilar bilan ishlash imkoniyati mavjud.
Bu sharoitlar Mourinyoning hozirgi tajribasi uchun qulaydir”, — deydi Naumov. Hozirda Mourinyo Portugaliyaning “Benfika” klubini boshqarib kelmoqda.
Uning jamoasi Chempionlar ligasi 1/16 finalida Madridning “Real” klubiga qarshi maydonga tushadi. Uchrashuv 17-fevral kuni Portugaliyada o‘tkazilishi rejalashtirilgan.

Наумов: Саудовская Аравия — удобный вариант для Моуринью
Бывший руководитель футбольного клуба «Локомотив» Николай Наумов высказал своё мнение о том, в каком чемпионате будет продолжена будущая карьера известного португальского тренера Жозе Моуринью. Об этом сообщает Zamin.uz.
Он рассказал об этом в интервью изданию «Евро-Футбол.Ру». Данная информация опубликована на сайте *euro-football.ru*.
По словам Наумова, возможно, что прежний высокий уровень деятельности Моуринью остался в прошлом. По его мнению, тренеру было бы полезно взять небольшой перерыв, так как ранее он выделялся своими нестандартными решениями, а сейчас выглядит на среднем уровне.
Наумов проанализировал нынешнее состояние Моуринью и отметил, что чемпионат Саудовской Аравии может быть удобным для его деятельности. «Саудовская Аравия подходит Моуринью, потому что там предлагают высокие зарплаты, в футбольной среде любят конфликты и есть возможность работать с известными футболистами старшего возраста.
Эти условия удобны для нынешнего опыта Моуринью», — говорит Наумов. В настоящее время Моуринью возглавляет португальский клуб «Бенфика».
Его команда выйдет на поле в 1/16 финала Лиги чемпионов против мадридского «Реала». Матч запланирован на 17 февраля в Португалии.