Kanchelskis: Golovin "Borussiya"ga o‘tishi kerak edi
Aleksandr Golovin "Monako" jamoasida ketma-ket sakkizinchi mavsumini o‘tkazmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Rossiya terma jamoasining sobiq futbolchisi Andrey Kanchelskis esa Golovinning faoliyatida boshqa yo‘lni tanlagani ma’qul bo‘lishi mumkinligini ta’kidladi. Bu haqda euro-football.ru xabar berdi.
Kanchelskisning fikriga ko‘ra, agar Germaniyaning Dortmund shahri vakili bo‘lgan "Borussiya" klubi Golovinga haqiqiy qiziqish bildirganida, futbolchi aynan ushbu klubga o‘tishi kerak edi. U hozirgi holatda mavsumni yakunlab, keyinroq kelajagi haqida qaror qabul qilgani ma’qul bo‘lishini aytib o‘tgan.
Shuningdek, sobiq futbolchi Golovinning Bundesligada o‘zini sinab ko‘rishi mumkinligini ham qo‘shimcha qildi. Golovin "Monako" tarkibida barcha musobaqalarda 256 ta rasmiy o‘yin o‘tkazib, 36 ta gol urgan va 42 ta golli uzatma amalga oshirgan.

Канчельскис: Головин должен был перейти в "Боруссию"
Бывший игрок сборной России Андрей Канчельскис подчеркнул, что для Головина мог бы быть предпочтительным другой путь в карьере. Об этом сообщает euro-football.ru.
По мнению Канчельскиса, если бы клуб «Боруссия» из города Дортмунд в Германии проявил настоящий интерес к Головину, футболист должен был перейти именно в этот клуб. Он отметил, что в текущей ситуации лучше завершить сезон и позже принять решение о будущем.
Кроме того, бывший футболист добавил, что Головин мог бы попробовать себя в Бундеслиге. В составе «Монако» Головин провёл 256 официальных матчей во всех турнирах, забил 36 голов и сделал 42 результативные передачи.
Согласно данным портала Transfermarkt, рыночная стоимость российского футболиста оценивается в 18 миллионов евро.