MakTominay jarohatiga qaramay, mashg‘ulotlarni davom ettirmoqda
Napoli jamoasining shotlandiyalik yarim himoyachisi Skott MakTominay avvalgi o‘yinda jarohat olgan edi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Shunga qaramay, u jamoa uchun muhim futbolchi hisoblanadi. Uning maydondagi harakati katta foyda keltiradi, ayniqsa, jamoa tarkibida jarohatlangan futbolchilar ko‘pligini inobatga olsak, MakTominayning yo‘qligi murabbiylar shtabiga qo‘shimcha qiyinchilik tug‘diradi.
Bu haqda euro-football.ru xabar bermoqda. Corriere della Sera nashrining ma’lum qilishicha, Skott MakTominay jarohati sabab qiyinchiliklarga duch kelayotgan bo‘lsa-da, mashg‘ulotlarni davom ettirmoqda.
U Roma bilan bo‘lib o‘tadigan navbatdagi o‘yinga qadar safga qaytishni qat’iy maqsad qilgan. Shu sabab, Antonio Konte uni avvalgi o‘yinda muddatidan oldin almashtirishga majbur bo‘lgan edi.
Ma’lumot uchun, Napoli va Roma jamoalari Italiya A Seriyasining 25-tur doirasida 15-fevral, yakshanba kuni o‘zaro bahs olib borishlari rejalashtirilgan. Ushbu uchrashuv ikki jamoa uchun ham muhim ahamiyatga ega bo‘lishi kutilmoqda.

Мактоминей продолжает тренировки несмотря на травму
Шотландский полузащитник команды Наполи Скотт Мактоминей получил травму в предыдущем матче. Об этом сообщает Zamin.uz.
Тем не менее, он считается важным игроком команды. Его действия на поле приносят большую пользу, особенно учитывая большое количество травмированных футболистов в составе команды, отсутствие Мактоминея создаёт дополнительные трудности для тренерского штаба.
Об этом сообщает euro-football.ru. По информации издания Corriere della Sera, несмотря на трудности, вызванные травмой, Скотт Мактоминей продолжает тренироваться.
Он поставил перед собой твёрдую цель вернуться в строй к следующему матчу против Ромы. По этой причине Антонио Конте был вынужден заменить его досрочно в предыдущей игре.
Для справки, команды Наполи и Рома планируют провести матч 25-го тура Серии А Италии 15 февраля, в воскресенье. Ожидается, что эта встреча будет иметь большое значение для обеих команд.