Kaladze: Rafael Leau “Milan” uchun muhim futbolchi
“Milan” klubining sobiq himoyachisi, gruziyalik futbolchi Kaxa Kaladze portugaliyalik hujumchi Rafael Leau haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Uning ta’kidlashicha, Leau klub uchun juda muhim futbolchi bo‘lib, u o‘zining alohida mahorati va o‘yin uslubi bilan ajralib turadi. Rafael Leau 2019 yilda Italiyaga kelib, “Milan” tarkibida o‘ynashni boshlagan.
Kaladzening so‘zlariga ko‘ra, Leauga nisbatan tanqidlar bo‘lishi mumkin, ammo u jismoniy va texnik mahoratga ega bo‘lgan futbolchilardan biri hisoblanadi. Kaladze “Milan” yana yuqori natijalarga erishishni istasa, Leau jamoaning asosiy o‘yinchilaridan biri bo‘lib qolishi kerakligini aytdi.

Каладзе: Рафаэль Леау важный игрок для «Милана»
Бывший защитник клуба «Милан», грузинский футболист Каха Каладзе высказался о португальском нападающем Рафаэле Леау. Об этом сообщает Zamin.uz.
По его словам, Леау является очень важным игроком для клуба, он выделяется своим особым мастерством и стилем игры. Рафаэль Леау приехал в Италию в 2019 году и начал играть в составе «Милана».
По словам Каладзе, в адрес Леау могут быть критические замечания, однако он считается одним из футболистов, обладающих физическими и техническими навыками. Каладзе отметил, что если «Милан» хочет снова добиться высоких результатов, Леау должен оставаться одним из основных игроков команды.
Напомним, что Каха Каладзе выступал в качестве защитника за «Милан» с 2001 по 2010 год. В настоящее время он работает мэром столицы Грузии, города Тбилиси.