Kaladze "Milan" uchun Pavlovichni munosib ko‘rdi
"Milan" jamoasining sobiq himoyachisi Kaxa Kaladze o‘zining avvalgi jamoasi uchun o‘ziga o‘xshash himoyachini tanladi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Hozirda Tbilisi shahri hokimi sifatida faoliyat yuritayotgan gruziyalik sobiq futbolchi serbiyalik markaziy himoyachi Straxinya Pavlovichni bu rolga munosib deb hisoblaydi. Ushbu ma’lumotni euro-football.ru sayti e’lon qildi.
Kaladzening fikriga ko‘ra, Pavlovich jismonan kuchli va uning o‘yin uslubi Kaladzening uslubiga yaqin. "Tanlovim — Straxinya Pavlovich.
U jismonan baquvvat va o‘yin uslubi bilan menga o‘xshaydi. U yosh, istiqbolli futbolchi.
Hali o‘z ustida ishlashi kerak bo‘lgan jihatlar bor, ammo u to‘g‘ri yo‘lda", — dedi Kaladze. Bu fikrni pianetamilan.it sayti keltirgan.
Ma’lumot uchun, Kaxa Kaladze 2001–2010 yillar davomida "Milan" sharafini himoya qilgan. Straxinya Pavlovich esa 2001 yilda tug‘ilgan bo‘lib, "Milan" jamoasiga 2024 yildan boshlab qo‘shilgan.

Каладзе считает Павловича достойным для «Милана»
Бывший защитник команды «Милан» Каха Каладзе выбрал защитника, похожего на себя, для своей бывшей команды. Об этом сообщает Zamin.uz.
В настоящее время бывший футболист из Грузии, работающий мэром Тбилиси, считает сербского центрального защитника Страхинью Павловича достойным для этой роли. Эту информацию опубликовал сайт euro-football.ru.
По мнению Каладзе, Павлович физически силён, и его стиль игры близок к стилю Каладзе. «Мой выбор — Страхинья Павлович.
Он физически крепкий и по стилю игры похож на меня. Он молодой, перспективный футболист.
Есть моменты, над которыми ему ещё нужно работать, но он на правильном пути», — сказал Каладзе. Это мнение приводит сайт pianetamilan.it.
Для справки, Каха Каладзе защищал честь «Милана» с 2001 по 2010 год. Страхинья Павлович родился в 2001 году и присоединился к команде «Милан» с 2024 года.
По мнению Каладзе, физическая подготовка и футбольная техника Павловича могут в будущем вывести его на высокий уровень.