Tomas Parti yana jinsiy zo‘ravonlikda gumon qilinmoqda
Daily Mail xabariga ko‘ra, Gana terma jamoasi a’zosi yana ikki holat bo‘yicha jinsiy zo‘ravonlikda gumon qilinmoqda. Ushbu ma’lumotni euro-football.ru nashri tasdiqlagan.
Ma’lum bo‘lishicha, Tomas Partiga nisbatan ilgari ham sudgacha yetib borgan ishlar mavjud bo‘lgan. Unga ikki ayol bilan bog‘liq to‘rtta zo‘rlash holati bo‘yicha ayblov qo‘yilgan edi.
Biroq futbolchi barcha ayblovlarni rad etib kelmoqda. Yangi ochilgan holatlar bo‘yicha dastlabki sud eshituvlari 13 mart kuni o‘tkazilishi rejalashtirilgan.
Tomas Parti yoz faslida Ispaniyaga ko‘chib o‘tgan edi. Joriy mavsum davomida u 21 ta o‘yinda qatnashgan bo‘lsa-da, hozircha gol urish yoki golli uzatma berish bilan ajralib chiqa olmadi.

Полузащитнику футбольного клуба «Вильярреал» Томасу Парти предъявлены новые обвинения. Об этом сообщает Zamin.uz.
По информации Daily Mail, игрок сборной Ганы подозревается в сексуальном насилии в двух новых случаях. Эти данные подтвердило издание euro-football.ru.
Известно, что ранее в отношении Томаса Парти уже были дела, дошедшие до суда. Ему предъявлялись обвинения по четырём случаям изнасилования, связанных с двумя женщинами.
Однако футболист отрицает все обвинения. Первые судебные слушания по новым делам запланированы на 13 марта.
Томас Парти переехал в Испанию летом. В текущем сезоне он принял участие в 21 матче, но пока не отличился ни голами, ни результативными передачами.