Aldo Serena: "Milan" chempionlik uchun kurashadi
Uning fikricha, "Milan" chempionlik uchun kurashni so‘nggi turgacha davom ettirishi mumkin. Garchi hozirda "Milan" asosiy raqibi "Inter"dan 5 ochko kam to‘plagan bo‘lsa-da, Serena bu jamoaning imkoniyatlariga ishonmoqda.
Bu haqda euro-football.ru sayti xabar berdi. Serena o‘z fikrida "Milan"ning hali ham chempionlik poygasida qolayotganini ta’kidlab o‘tdi.
U bunga sabab qilib "Inter"ning Yevropa Chempionlar ligasidagi ishtirokini keltirdi. Uning so‘zlariga ko‘ra, bu musobaqa jamoaning ko‘p kuch va energiyasini talab qiladi, bu esa ichki chempionatda natijalarga ta’sir ko‘rsatishi mumkin.
Serena hatto "Milan"ni chempionlik uchun asosiy da’vogar sifatida ko‘rayotganini ham aytib o‘tdi. Bu haqda pianetamilan.it sayti xabar qilgan.
Mart oyining boshida, 8-mart kuni, "Milan" va "Inter" o‘rtasida navbatdagi derbi uchrashuvi bo‘lib o‘tadi. Bu o‘yin chempionlik uchun muhim bo‘lishi kutilmoqda.
Shu sababli jamoalarning har biri ushbu o‘yinda g‘alaba qozonish uchun bor kuchini ishga solishi aniq.

Aldo Serena: "Милан" борется за чемпионство
Бывший нападающий итальянского футбольного клуба "Интер" Альдо Серена высоко оценил шансы "Милана" в текущем сезоне. Об этом сообщает Zamin.uz.
По его мнению, "Милан" может продолжать борьбу за чемпионство до последнего тура. Хотя сейчас "Милан" отстает от своего главного соперника "Интера" на 5 очков, Серена верит в возможности этой команды.
Об этом сообщает сайт euro-football.ru. Серена подчеркнул, что "Милан" по-прежнему остается в гонке за чемпионство.
Он объяснил это участием "Интера" в Лиге чемпионов УЕФА. По его словам, это соревнование требует много сил и энергии от команды, что может повлиять на результаты в национальном чемпионате.
Серена даже заявил, что рассматривает "Милан" как основного претендента на чемпионство. Об этом сообщает сайт pianetamilan.it.
В начале марта, 8 марта, состоится очередное дерби между "Миланом" и "Интером". Ожидается, что эта игра будет важной для борьбы за чемпионство.