Rossiya terma jamoasining sobiq bosh murabbiyi Yuriy Syomin «Yevro-Futbol.ru» nashriga bergan intervyusida PSJ darvozaboni Matvey Safonovning o‘yinlari haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru xabar bermoqda. Syominning ta’kidlashicha, Matvey Safonov bugungi kunda PSJning asosiy darvozaboniga aylangan va start tarkibida maydonga tushishga to‘liq haqli.
Biroq murabbiy shuni ham qo‘shimcha qiladiki, agar darvozabon xatolarga yo‘l qo‘ysa, uning o‘yin amaliyoti kamayishi mumkin. Futbolda bunday holatlar odatiy bo‘lib, jarayon tabiiy qonuniyatlarga asoslanadi.
26 yoshli Safonov joriy mavsumda Liga 1 doirasida to‘rtta uchrashuvda ishtirok etib, uchta gol o‘tkazib yuborgan. Shuningdek, u ikki uchrashuvda darvozasini daxlsiz saqlashga muvaffaq bo‘lgan.
Chempionlar ligasida esa ikki o‘yinda qatnashib, faqat bitta gol o‘tkazgan. Matvey Safonovning PSJ bilan tuzgan shartnomasi 2029 yilning o‘rtalarigacha amal qiladi.

Бывший главный тренер сборной России Юрий Сёмин в интервью изданию «Евро-Футбол.ru» поделился своим мнением о выступлениях вратаря ПСЖ Матвея Сафонова. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает euro-football.ru. По словам Сёмина, Матвей Сафонов в настоящее время стал основным вратарём ПСЖ и полностью заслуживает выхода в стартовом составе.
Однако тренер также добавил, что если вратарь допустит ошибки, его игровая практика может сократиться. В футболе такие ситуации обычны, и процесс подчиняется естественным закономерностям.
26-летний Сафонов в текущем сезоне в рамках Лиги 1 принял участие в четырёх матчах, пропустив три гола. Также он сумел сохранить свои ворота в неприкосновенности в двух играх.
В Лиге чемпионов он сыграл в двух матчах, пропустив всего один гол. Контракт Матвея Сафонова с ПСЖ действует до середины 2029 года.