Naumov: Mourinyo uchun Saudiya chempionati mos keladi
"Lokomotiv" klubining sobiq prezidenti Nikolay Naumov portugaliyalik mashhur murabbiy Joze Mourinyo faoliyatini davom ettirish uchun qaysi chempionat mos bo‘lishi haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
U bu haqda "Yevro-Futbol.Ru" nashriga bergan intervyusida so‘z yuritgan. Bu haqida euro-football.ru xabar berdi.
Naumovning aytishicha, Mourinyoning eng muvaffaqiyatli davri ortda qolgan. U murabbiyga zamonaviy futbol talablariga moslashish uchun tanaffus qilish zarurligini ta’kidladi.
Naumovning fikricha, Mourinyo avvallari o‘zining kutilmagan qarorlari va taktikasi bilan ajralib turgan bo‘lsa, hozirda u odatiy murabbiylar qatorida ko‘rinmoqda. Shuningdek, Naumov Mourinyo uchun Saudiya Arabistoni chempionati mos kelishini qayd etdi.
Unga ko‘ra, bu chempionatda yuqori maoshlar taklif qilinadi, shov-shuvlarga e’tibor katta, shuningdek, yoshi katta va taniqli futbolchilar bilan ishlash imkoniyati mavjud. Shu sababli aynan Saudiya Arabistoni Mourinyo uchun qulay variant bo‘lishi mumkin.
Eslatib o‘tamiz, Mourinyoning "Benfika" jamoasi Chempionlar ligasi 1/16 finalida Madridning "Real" klubiga qarshi maydonga tushadi. Dastlabki o‘yin 17-fevral kuni Portugaliyada bo‘lib o‘tadi.

Наумов: Саудовская лига подходит Моуриньо
Бывший президент клуба "Локомотив" Николай Наумов высказал своё мнение о том, какой чемпионат подходит известному португальскому тренеру Жозе Моуринью для продолжения карьеры. Об этом сообщает Zamin.uz.
Он рассказал об этом в интервью изданию "Евро-Футбол.Ру". Об этом сообщает euro-football.ru.
По словам Наумова, самый успешный период Моуринью остался в прошлом. Он подчеркнул необходимость сделать паузу, чтобы адаптироваться к современным требованиям футбола.
Наумов считает, что если раньше Моуринью выделялся своими неожиданными решениями и тактикой, то сейчас он выглядит как обычный тренер. Также Наумов отметил, что Саудовская лига подходит Моуринью.
По его мнению, в этом чемпионате предлагают высокие зарплаты, большое внимание к медийному шуму, а также есть возможность работать с опытными и известными футболистами. Поэтому именно Саудовская Аравия может стать удобным вариантом для Моуринью.
Напомним, что команда Моуринью "Бенфика" сыграет в 1/16 финала Лиги чемпионов против мадридского "Реала". Первый матч состоится 17 февраля в Португалии.