Endi musobaqa pley-off bosqichiga o‘tdi. Ushbu bosqichda 16 ta jamoa o‘zaro kurash olib borib, 1/8 final uchun sakkizta yo‘llanmani qo‘lga kiritish uchun bahslashadi.
Umumiy bosqichda eng yaxshi natija ko‘rsatgan sakkizta jamoa esa to‘g‘ridan to‘g‘ri 1/8 final bosqichiga chiqdi. Bu haqida euro-football.ru sayti xabar berdi.
Shu bilan birga, UEFA Chempionlar ligasi finali uchun maxsus tayyorlangan rasmiy to‘p ham taqdim etildi. Bu to‘p qoramtir ranglarda bo‘lib, unda oq yulduzlar tasviri aks etgan.
Mazkur to‘p Adidas kompaniyasi tomonidan ishlab chiqarilgan. 2025/2026 yilgi Chempionlar ligasi finali Vengriyaning Budapesht shahrida o‘tkazilishi rejalashtirilgan.
Hal qiluvchi bahs 30 may, shanba kuni bo‘lib o‘tadi. Ushbu final uchrashuvi “Quloqli” sovrin uchun kurashning yakuniy bosqichi bo‘ladi.
Hozirda musobaqaning amaldagi chempioni Fransiyaning “PSJ” jamoasi sanaladi. O‘tgan mavsum finalida parijliklar Italiya klubi “Inter”ni 5:0 hisobida yirik mag‘lubiyatga uchratib, chempionlikni qo‘lga kiritgan edi.

Общий этап Лиги чемпионов УЕФА недавно завершился. Об этом сообщил Zamin.uz.
Теперь соревнование перешло в стадию плей-офф. На этом этапе 16 команд будут бороться друг с другом за восемь путёвок в 1/8 финала.
Восемь команд, показавших лучшие результаты на общем этапе, напрямую вышли в 1/8 финала. Об этом сообщил сайт euro-football.ru.
Кроме того, был представлен официальный мяч, специально подготовленный для финала Лиги чемпионов УЕФА. Этот мяч выполнен в тёмных тонах с изображением белых звёзд.
Данный мяч произведён компанией Adidas. Финал Лиги чемпионов сезона 2025/2026 запланирован в Будапеште, Венгрия.
Решающая встреча состоится в субботу, 30 мая. Этот финал станет заключительным этапом борьбы за трофей «Уши».
В настоящее время действующим чемпионом турнира считается французский клуб «ПСЖ». В прошлом сезоне парижане в финале разгромили итальянский клуб «Интер» со счётом 5:0 и завоевали чемпионство.