Naumov: Mourinyo faoliyati cho‘qqisi ortda qoldi
"Lokomotiv" klubining sobiq rahbari Nikolay Naumov portugaliyalik mashhur murabbiy Joze Mourinyo haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
U bu haqda "Yevro-Futbol.Ru" nashriga bergan intervyusida gapirdi. Bu haqda euro-football.ru xabar bermoqda.
Naumovning ta’kidlashicha, Mourinyo faoliyatining eng yuqori cho‘qqisi ortda qolgan va unga biroz tanaffus qilish foydali bo‘ladi. Ekspertning fikricha, Mourinyo zamonaviy futbol tendensiyalaridan orqada qolmoqda.
U avvallari o‘zining kutilmagan qarorlari va sirli strategiyalari bilan ajralib turgan bo‘lsa, hozirgi vaqtda oddiyroq murabbiyga aylanib qolgan. Shuningdek, Naumov Mourinyo uchun Saudiya Arabistoni chempionati eng qulay variant bo‘lishi mumkinligini aytdi.
U yerda murabbiylar uchun yuqori maoshlar taklif qilinadi, mojaroli vaziyatlar e’tiborga olinadi va tajribali yoshi katta futbolchilar bilan ishlash imkoniyati mavjud. Mourinyo hozirda "Benfika" klubiga murabbiylik qilmoqda.
Uning jamoasi Chempionlar ligasi 1/16 final bosqichida Madridning "Real" klubiga qarshi o‘ynaydi. Ushbu uchrashuv 17-fevral kuni Portugaliyada bo‘lib o‘tadi.

Наумов: Пик карьеры Моуриньо остался позади
Бывший руководитель клуба "Локомотив" Николай Наумов высказал своё мнение о знаменитом португальском тренере Жозе Моуриньо. Об этом сообщает Zamin.uz.
Он рассказал об этом в интервью изданию "Евро-Футбол.Ru". Об этом сообщает euro-football.ru.
По словам Наумова, пик карьеры Моуриньо остался позади, и ему было бы полезно сделать небольшой перерыв. По мнению эксперта, Моуриньо отстаёт от современных тенденций футбола.
Если раньше он выделялся своими неожиданными решениями и загадочными стратегиями, то сейчас превратился в более обычного тренера. Также Наумов отметил, что чемпионат Саудовской Аравии может стать для Моуриньо наиболее подходящим вариантом.
Там тренерам предлагают высокие зарплаты, учитываются конфликтные ситуации и есть возможность работать с опытными, возрастными футболистами. В настоящее время Моуриньо тренирует клуб "Бенфика".
Его команда сыграет в 1/16 финала Лиги чемпионов против мадридского "Реала". Эта встреча состоится 17 февраля в Португалии.