Mourinyo: Messi bilan raqobat murabbiylikka turtki berdi
Portugaliyalik mashhur murabbiy Joze Mourinyo o‘z faoliyati davomida Lionel Messi bilan bo‘lgan raqobat uning murabbiy sifatida o‘sishiga katta turtki berganini ta’kidladi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Hozirda Lissabonning «Benfika» klubini boshqarayotgan Mourinyo bu haqda o‘z fikrlarini bildirib o‘tdi. Ushbu ma’lumotni euro-football.ru sayti e’lon qilgan.
Joze Mourinyoning so‘zlariga ko‘ra, u «Barselona»ga qarshi o‘tkazilgan o‘yinlarda doimo Messiga alohida e’tibor qaratgan. U Messi kabi kuchli futbolchini qanday qilib to‘xtatish mumkinligi ustida bosh qotirib, o‘z murabbiylik mahoratini takomillashtirishga harakat qilgan.
Mourinyo Messi bilan raqobatlashish uning taktik yondashuvlarini yanada rivojlantirishga yordam berganini qayd etdi. Eslatib o‘tamiz, Mourinyo ilgari Madridning «Real» klubi, Londonning «Chelsi»si va boshqa bir qator jamoalarda faoliyat olib borgan.

Моуриньо: Конкуренция с Месси стала стимулом для тренерской работы
Известный португальский тренер Жозе Моуринью подчеркнул, что соперничество с Лионелем Месси в ходе своей карьеры стало для него большим стимулом для роста в качестве тренера. Об этом сообщает Zamin.uz.
В настоящее время возглавляющий клуб «Бенфика» из Лиссабона Моуринью поделился своими мыслями по этому поводу. Данная информация была опубликована на сайте euro-football.ru.
По словам Жозе Моуринью, он всегда уделял особое внимание Месси в матчах против «Барселоны». Он размышлял над тем, как остановить такого сильного футболиста, как Месси, и старался совершенствовать свои тренерские навыки.
Моуринью отметил, что соперничество с Месси помогло ему развить свои тактические подходы. Напомним, что ранее Моуринью работал в таких командах, как мадридский «Реал», лондонский «Челси» и других.