Kompani Pavlovichning himoyadagi o‘sishini e’tirof etdi
Myunxenning "Bavariya" klubi bosh murabbiyi Vensan Kompani yosh futbolchi Aleksandr Pavlovichning so‘nggi o‘yinlardagi o‘sishi haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru xabar bermoqda. Murabbiyning ta’kidlashicha, Pavlovich avval hujumda faol o‘yin ko‘rsatgan bo‘lsa, endilikda himoyaviy fazada ham yaxshilanib, sezilarli darajada o‘sish namoyish qilmoqda.
Kompani futbolchining to‘pni olib qo‘yishdagi aniqligi va jamoaning himoyadagi o‘yiniga qo‘shayotgan hissasini alohida e’tirof etdi. 21 yoshli Pavlovich "Bavariya" akademiyasida tahsil olgan va joriy mavsumda asosiy tarkibda o‘zini ko‘rsatmoqda.
U barcha musobaqalarda jami 30 ta o‘yinda maydonga tushib, 2 ta gol urishga va 1 ta golli uzatma berishga muvaffaq bo‘lgan. 14-fevral kuni "Bavariya" safarda "Verder" jamoasiga qarshi bahs olib boradi.

Компания признала рост Павловича в защите
Главный тренер мюнхенской "Баварии" Винсент Компани поделился своими мыслями о росте молодого футболиста Александра Павловича в последних матчах. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает euro-football.ru. По словам тренера, если ранее Павлович проявлял активность в атаке, то теперь он улучшился и в оборонительной фазе, демонстрируя заметный прогресс.
Компани особо отметил точность футболиста в отборе мяча и вклад в оборонительную игру команды. 21-летний Павлович обучался в академии "Баварии" и в текущем сезоне проявляет себя в основном составе.
Он сыграл в общей сложности 30 матчей во всех соревнованиях, забил 2 гола и сделал 1 результативную передачу. 14 февраля "Бавария" проведет выездной матч против "Вердера".